Anastazja Iwlejewa z zarzutami

Zasłynęła nagą imprezą w Moskwie. Usłyszała nowe zarzuty

Źródło zdjęć: © Anastazja Iwlejewa / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.04.2024 10:30

Imię i nazwisko Anastazji Iwlewjewej kojarzy się z najgłośniejszym skandalem w Moskwie ostatnich lat. Influencerka i prezenterka telewizyjna zorganizowała "prawie nagą imprezę" dla rosyjskiej śmietanki towarzyskiej pod nosem Putina. Wymiar sprawiedliwości nie ma dla niej litości.

20 grudnia 2023 r. najgorętszym miejscem w Moskwie był klub Mutabor. Lokal gościł czołowe postacie ze świata rosyjskiego show biznesu. Warunek był jeden - wszyscy musieli się stawić na imprezie "praktycznie nago". Niektórzy potraktowali zalecenie bardzo dosłownie. Pewien raper przyszedł jedynie ze skarpetką nałożoną na genitalia.

Zdjęcia z zabawy wyciekły do sieci i wywołały furię wśród Rosjan. Na celowniku znalazła się Anastazja Iwlejewa, influencerka i prezenterka telewizyjna, która zorganizowała imprezę. Rosyjscy działacze patriotyczni poczuli się na tyle dotknięci rozpustą w sercu Moskwy, że złożyli pozew przeciwko kobiecie, żądając odszkodowania za straty moralne w wysokości 1 mld rubli (ok. 42 mln zł).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Iza Zabielska: Byłam kiedyś z Influencerką

"Naga impreza" w sercu Moskwy

Iwlejewa kilka dni po imprezie opublikowała samokrytykę i przeprosiny, podobnie jak wielu innych uczestników szalonej nocy. Organizatorka zauważyła, że materiały z pikantnej zabawy nigdy nie powinny trafić do sieci. Stwierdziła, że żałuje rozwoju wydarzeń, a jednocześnie przyznała, że nie mogła kontrolować sytuacji.

Przepraszam wszystkich: społeczeństwo i moich gości, którzy stali się bezwiednie uczestnikami tego, co rozwinęło się w mediach. W pełni i kompletnie uznaję swoją odpowiedzialność za to, co się stało

- napisała Anastazja Iwlejewa (źródło: belsat.eu)

Anastazja Iwlejewa z zarzutami

Sprawa ciągnie się za rosyjską influencerką. Jak podaje portal zona.media, do Sądu Rejonowego Twerskoj w Moskwie wpłynął protokół, w którym Iwlejewa jest oskarżona o "dyskredytację armii". Rozpatrzenie wniosku zaplanowano na 25 kwietnia.

trwa ładowanie posta...

Zarzut nie jest bezpośrednio związany z tym, co wydarzyło się pod koniec grudnia w klubie Mutabor. Chodzi o wpisy na Instagramie z lutego i marca 2022 r. Kobieta opublikowała treści wyrażające sprzeciw rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Było to zdjęcie przytulających się mężczyzn, flagi Ukrainy i Rosji oraz komentarz "Nie wojnie". Niedługo potem zaapelowała do rosyjskich władz, aby jak najszybciej zakończyli działania wojenne i zawarli porozumienie.

Nietrudno się domyślić, że wyciąganie tych wpisów dopiero teraz - po dwóch latach inwazji - ma związek z "prawie nagą" imprezą w Moskwie. Jak podaje portal Bielsat, przedstawiciele rosyjskich władz stwierdzili, że kontrowersyjna impreza to nic innego jak tajna operacja militarna USA mająca na celu degradację rosyjskiej elity.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 5