Jak przywitać marszałka Sejmu? Marcin Mazur ma wątpliwości
Jak zwracać się do świeżo wybranego marszałka Sejmu? Z takim problemem mierzą się bliscy i znajomi Szymona Hołowni. Czy prywatne znajomości można przedkładać nad powagę funkcji drugiego najważniejszego człowieka w Polsce?
Emocje związane z wybraniem Szymona Hołowni na marszałka Sejmu jeszcze nie opadły. Wiele osób określa wygraną mianem sukcesu demokracji. Hołownia otrzymał 265 głosów, tym samym przekraczając większość bezwzględną o 35 głosów, podczas gdy dotychczasowa marszałkini sejmu Elżbieta Witek - tylko 193.
Jak zwracać się do marszałka Sejmu?
Nowa rola Szymona Hołowni dostarcza jego bliskim i znajomym nowej zagwozdki: jak zwracać się do drugiej najważniejszej osoby w Polsce? Czy dawniej stosowane "cześć" nadal jest odpowiednie, czy może jednak należy zwiększyć dystans przez używanie "dzień dobry" jako zwrotu grzecznościowego?
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
Z takim problemem zmierzył się Marcin Mazur, twórca internetowy i prywatnie znajomy Szymona Hołowni. Na nagraniu umieszczonym w internecie przez Mazura widać, jak marszałek Sejmu mija go i z uśmiechem rzuca "cześć". Jak jednak miałby go przywitać youtuber? Nagranie podpisano słowami: "Druga najważniejsza osoba w kraju, a ty teraz nie wiesz, czy mówić 'cześć' czy 'dzień dobry'".
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Julia Żugaj ma nowego chłopaka? "Jest dla mnie teraz ogromnym wsparciem"