Czarnek ostro o Hołowni

Czarnek ostro o Hołowni. "Nie wiem, co kombinuje"

Źródło zdjęć: © Instagram - Szymon Hołownia, YouTube - MEiN / Instagram, YouTube
Natalia Witulska,
29.11.2023 12:15

We wtorek 28 listopada Przemysław Czarnek był gościem w programie "W punkt" w TV Republika. Były minister edukacji i nauki skomentował obrady Sejmu prowadzone przez marszałka Szymona Hołownię.

Były już minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem w Telewizji Republika. W programie "W punkt" skomentował obrady Sejmu, które prowadził Szymon Hołownia. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zasugerował, że nie ufa marszałkowi i nie wie, co ten kombinuje.

Przemysław Czarnek o Szymonie Hołowni

Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy ewidentnie nie mogą pogodzić się z tym, że marszałkiem Sejmu został Szymon Hołownia. Przemysław Czarnek nie traktuje go poważnie, co udowodnił podczas obrad, kiedy sarkastycznie nazywał go "marszałkiem rotacyjnym". Takie zachowanie miało zapewne umniejszyć rolę byłego prezentera TVN na sali plenarnej.

Były mister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się o opozycji oraz Szymonie Hołowni w Telewizji Republika. Skomentował obrady Sejmu, w których toczyły się rozmowy dotyczące komisji ds. afery wizowej, Pegasusa oraz afery wizowej.

Czarnek o Hołowni
Czarnek o Hołowni (YouTube - Sejm , YouTube)

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Przemysław Czarnek był pytany o to, czego może się spodziewać po komisjach, skoro w Prezydium Sejmu i Prezydium Senatu nie ma przedstawiciela z PiS. Były minister edukacji i nauki powiedział, że wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu, ponieważ "nie wie, co kombinuje pan marszałek Hołownia".

Czarnek: Nie wiem, co kombinuje marszałek, ale to co robi, to demokracja hołowniania | W Punkt

- To jest demokracja "hołowniana", nie jest parlamentarna. To nie jest demokracja, która szanuje obyczaje parlamentarne, która szanuje mniejszość w Sejmie, tak jak my szanowaliśmy i podzieliliśmy Prezydium na pół, tzn. trzech członków było z PiS, a trzech z opozycji. Oni zrobili całe prezydium tylko na swoją modłę, łącznie zresztą z panem Krzysztofem Bosakiem (wicemarszałkiem Sejmu z Konfederacji), który - jak widać - chyba gra z nimi. Więc to nie jest demokracja parlamentarna, to jest demokracja "hołowniana" marszałka rotacyjnego - powiedział Przemysław Czarnek.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
jony,zgłoś
Czarnek ,chłopie nie mierz wszystkich swoją miarą.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się