Jadowite żaby w bagażu. Zatrzymanie na lotnisku
Do nietypowego zatrzymania doszło na lotnisku w Bogocie. Jedna z pasażerek w bagażu przewoziła trujące, a także ekstremalnie zagrożone wyginięciem drzewołazy.
Zatrzymana Brazylijka chciała dotrzeć z Bogoty do Sao Paulo. Funkcjonariusze służb znaleźli w jej bagażu aż 130 jadowitych żab. Przez to, że przebywały w nieludzkich warunkach, płazy były zestresowane oraz odwodnione. Kobieta usłyszała zarzuty związane z handlem dziką florą i fauną.
Podobne
- Żaby odporne na promieniowanie z Czarnobyla? Naukowcy w szoku
- Straszna śmierć pupili barona narkotykowego. Sąd podjął już decyzję
- Fala napaści na kobiety w dużym mieście. Wstrząsające relacje
- Polka zaatakowana nożem w raju. Szokujące nagranie
- Nastolatek wybrał się na festiwal muzyczny. Rodzina poszukuje go od tygodnia
Kobieta miała w bagażu 130 jadowitych żab
Policjanci pracujący na lotnisku w Bogocie dokonali nietypowego odkrycia. W bagażu jednej z podróżniczek odnaleźli 130 jadowitych żab. Ku ich zaskoczeniu, płazy przewożone były w bardzo złych warunkach. Znajdowały się bowiem w małych pudełkach przeznaczonych do transportu rolek filmowych. Zatrzymana kobieta utrzymywała, że otrzymała zwierzęta w prezencie od lokalnej społeczności z południowej Kolumbii.
Policjanci uważają, że każda z żab może kosztować ok. 1000 dolarów, czyli ponad 4 tys. zł. Adriana Soto, sekretarz ds. środowiska Bogoty powiedziała, że kara za posiadanie jednej z tych żab może sięgnąć ponad 14 tys. dolarów (56 tys. zł).
Jak podaje bbc.com, handel dziką florą i fauną jest niestety w Kolumbii, ale i całej Ameryce Południowej, bardzo powszechny. Wszystko dlatego, że tereny te słyną z różnorodności biologicznej. Płazy, małe ssaki i fragmenty zwierząt morskich, np. rekinów, są szczególnie popularne wśród handlarzy.
Drzewołazy są krytycznie zagrożone
Jeszcze większe emocje wywołuje fakt, iż znalezione w bagażu kobiety jadowite żaby są ekstremalnie zagrożone wyginięciem. Drzewołaz wytworny osiąga od 2,5 cm do 5 cm. Gatunek można spotkać w wilgotnych lasach wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, między Ekwadorem a Kolumbią, a także w innych krajach Ameryki Środkowej i Południowej.
Jak informuje rmf24.pl, ich gruczoły wytwarzają wysoce toksyczną truciznę, która w przeszłości była używana przez rdzenną ludność do powlekania końcówek strzałek używanych podczas polowań. Jest na tyle silna, że może zabić małe zwierzę.
Źródło: bbc.com, rmf24.pl
Popularne
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Chill Guy podbija internet. O co chodzi z wyluzowanym ziomkiem?
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Naruciak i Psycholoszka stracili pieska. "Nie wybaczę sobie nigdy"
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet
- Sara James doświadczyła rasizmu? Jej wyznanie szokuje