Incel chciał dokonać zamachu bombowego

Youtuber identyfikujący się z ARMIĄ INCELI groził zamachem bombowym w Nowym Jorku

Źródło zdjęć: © Vibez / Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.11.2021 17:06

19-letni Malik Sanchez chciał wysadzić bombę na Manhattanie, gdy nagrywał filmik na YouTube. Mimo że nastolatek nie zrealizował groźby, spotkały go poważne konsekwencje. Okazało się także, że sympatyzował ze społecznością inceli.

- Chwała Allahowi! Chwała Allahowi! Bomba wybuchnie za dwie minuty! krzyczał Malik Sanchez do kobiet w jednej z nowojorskich restauracji. 13 lutego chłopak opublikował na YouTube wideo, w którym zapewniał, że dokona zamachu bombowego na Manhattanie, zabijając siebie i wszystkich wokoło. Twórca działał na (wciąż aktywnym) kanale "Smooth Sanchez", który posiada ponad 6 tys. subskrypcji.

Sanchez na szczęście nie miał ładunków wybuchowych, ale został aresztowany za to, że stworzył realne zagrożenie zamachem bombowym. - Groźba ataku naruszyła nie tylko bezpieczeństwo i dobre samopoczucie klientów restauracji, ale także strukturę naszego społeczeństwa - powiedział komisarz nowojorskiej policji, Dermot Shea.

Chociaż wideo z tego bulwersującego zajścia nie jest już dostępne na YouTube, jego fragmenty udostępnili inni twórcy serwisu:

Streamer Makes Bomb Threats and Gets Arrested

Amerykański Departament Sprawiedliwości opublikował oświadczenie, w którym czytamy, że Malik Sanchez przyznał się do wywołania "fałszywej groźby" zamachu bombowego. Chłopakowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok w tej sprawie poznamy 8 lutego 2022 roku.

"Armia inceli jest już w twoim mieście"

Zgodnie z komunikatem prasowym Sanchez utożsamiał się ze społecznością inceli. Termin "incel" jest skrótem od wymyślonego przez mężczyzn zjawiska oznaczającego "mimowolny celibat". Incele twierdzą, że za ich nieudane życie seksualne odpowiadają kobiety. Członkowie tej społeczności wierzą, że społeczeństwo powinno im zagwarantować prawo do seksu. Sfrustrowani incele coraz częściej kojarzeni są z aktami przemocy, także tej na globalną skalę - kumulacja goryczy i rozgoryczenia, nieumiejętność poradzenia sobie z własnymi emocjami często doprowadzają do desperackich decyzji.

Malik Sanchez opublikował 58-sekundowy utwór zatytułowany "SMOOTH SANCHEZ "INCEL ARMY" FREESTYLE". Nastolatek rapuje o chęci bycia sławnym i "wypijaniu łez nienawiści". W pewnym momencie piosenki nastolatek stwierdza, że "armia inceli jest już w twoim mieście".

SMOOTH SANCHEZ “INCEL ARMY” FREESTYLE (Prod By VERSA)

Inspiracje inceli

W swoich filmach 19-latek wyrażał poparcie dla Elliota Rodgera, który jest idolem inceli. Elliot w 2014 roku dokonał masakry w Santa Barbara, zabijając 6 osób i raniąc kolejnych 14. W ten sposób chciał ukarać kobiety za to, że odrzucają jego zaloty. Morderca pozostawił po sobie 141-stronicowy manifest o oczyszczeniu świata z popędu seksualnego, który dla społeczności inceli jest niczym Pismo Święte dla katolików.

Warto przypomnieć, że Wielka Brytania rozważa zaklasyfikowanie społeczności inceli jako terrorystów. Dyskusja na ten temat rozgorzała po tym, gdy 22-letni Jake Davidson w sierpniu tego roku zastrzelił pięć osób na przedmieściach Plymouth. Wpływ na jego postawę miała właśnie subkultura inceli.

Źródła: YouTube/Insider/justice.gov

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0