Youtuber identyfikujący się z ARMIĄ INCELI groził zamachem bombowym w Nowym Jorku
19-letni Malik Sanchez chciał wysadzić bombę na Manhattanie, gdy nagrywał filmik na YouTube. Mimo że nastolatek nie zrealizował groźby, spotkały go poważne konsekwencje. Okazało się także, że sympatyzował ze społecznością inceli.
- Chwała Allahowi! Chwała Allahowi! Bomba wybuchnie za dwie minuty! - krzyczał Malik Sanchez do kobiet w jednej z nowojorskich restauracji. 13 lutego chłopak opublikował na YouTube wideo, w którym zapewniał, że dokona zamachu bombowego na Manhattanie, zabijając siebie i wszystkich wokoło. Twórca działał na (wciąż aktywnym) kanale "Smooth Sanchez", który posiada ponad 6 tys. subskrypcji.
Podobne
- Lekarz odebrał poród od szmacianej lalki. To ich trzecie dziecko
- Dzieli się mężem z innymi kobietami. Podpadła jego rodzicom
- Patoprankster kpi z przemocy wobec kobiet w odrażającym filmie. "To SZM*TA"
- Odkryjmy TikTok Zacha Kinga, bo tam dzieje się więcej niż przez całe nasze życie
- Natsu oficjalnie odchodzi z Teamu X... i szuka chętnych do własnej ekipy
Sanchez na szczęście nie miał ładunków wybuchowych, ale został aresztowany za to, że stworzył realne zagrożenie zamachem bombowym. - Groźba ataku naruszyła nie tylko bezpieczeństwo i dobre samopoczucie klientów restauracji, ale także strukturę naszego społeczeństwa - powiedział komisarz nowojorskiej policji, Dermot Shea.
Chociaż wideo z tego bulwersującego zajścia nie jest już dostępne na YouTube, jego fragmenty udostępnili inni twórcy serwisu:
Streamer Makes Bomb Threats and Gets Arrested
Amerykański Departament Sprawiedliwości opublikował oświadczenie, w którym czytamy, że Malik Sanchez przyznał się do wywołania "fałszywej groźby" zamachu bombowego. Chłopakowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok w tej sprawie poznamy 8 lutego 2022 roku.
"Armia inceli jest już w twoim mieście"
Zgodnie z komunikatem prasowym Sanchez utożsamiał się ze społecznością inceli. Termin "incel" jest skrótem od wymyślonego przez mężczyzn zjawiska oznaczającego "mimowolny celibat". Incele twierdzą, że za ich nieudane życie seksualne odpowiadają kobiety. Członkowie tej społeczności wierzą, że społeczeństwo powinno im zagwarantować prawo do seksu. Sfrustrowani incele coraz częściej kojarzeni są z aktami przemocy, także tej na globalną skalę - kumulacja goryczy i rozgoryczenia, nieumiejętność poradzenia sobie z własnymi emocjami często doprowadzają do desperackich decyzji.
Malik Sanchez opublikował 58-sekundowy utwór zatytułowany "SMOOTH SANCHEZ "INCEL ARMY" FREESTYLE". Nastolatek rapuje o chęci bycia sławnym i "wypijaniu łez nienawiści". W pewnym momencie piosenki nastolatek stwierdza, że "armia inceli jest już w twoim mieście".
SMOOTH SANCHEZ “INCEL ARMY” FREESTYLE (Prod By VERSA)
Inspiracje inceli
W swoich filmach 19-latek wyrażał poparcie dla Elliota Rodgera, który jest idolem inceli. Elliot w 2014 roku dokonał masakry w Santa Barbara, zabijając 6 osób i raniąc kolejnych 14. W ten sposób chciał ukarać kobiety za to, że odrzucają jego zaloty. Morderca pozostawił po sobie 141-stronicowy manifest o oczyszczeniu świata z popędu seksualnego, który dla społeczności inceli jest niczym Pismo Święte dla katolików.
Warto przypomnieć, że Wielka Brytania rozważa zaklasyfikowanie społeczności inceli jako terrorystów. Dyskusja na ten temat rozgorzała po tym, gdy 22-letni Jake Davidson w sierpniu tego roku zastrzelił pięć osób na przedmieściach Plymouth. Wpływ na jego postawę miała właśnie subkultura inceli.
Źródła: YouTube/Insider/justice.gov
W temacie lifestyle
- Nieuczesana próbuje swoich sił w duppingu. W jakim filmie usłyszą ją fani?
- Nowa aktualizacja Apple to flop? "Czuję się, jakbym miała jakąś podróbę iPhone'a"
- Makowkamusic nie zdała matury z matematyki. Po 11 latach spróbuje ponownie
- Polały się łzy, podczas przysięgi łamał mu się głos. Jest zwiastun ślubu Friza i Wersow
Popularne
- Znamy ceny biletów na The Weeknd. Jest drogo, ale mogło być (?) drożej
- Dramatyczny gest Ostatniego Pokolenia. Aktywistka obnażyła piersi przed obrazem Rejtana
- Jawor nie zapłacił jej za pracę. Ghostował dziewczynę przez kilka miesięcy
- Przemek Pro mocno o "szon patrolu"? "Przegrywy, które nigdy nie będą miały dziewczyny"
- Wygrał konkurs na najbardziej performatywnego mężczyznę w Warszawie. Nawet nie lubi matchy [WYWIAD]
- Trzy kobiety, jeden schön patrol. To najlepsza akcja roku?
- Julia Żugaj przeprowadziła się do UK. "W Londynie dzieje się dużo więcej niż w Polsce"
- Dziki Trener zapowiada pozwy? "Nie pomoże usuwanie postów"
- Bilety na Arianę Grande będą ABSURDALNIE DROGIE. Jak zdobyć wejściówki na koncert w Londynie?