Małgorzata Tracz założyła Parlamentarny Zespół na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro

Hałas dla Małgorzaty Tracz. Posłanka walczy o dobro zwierząt

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,17.11.2023 10:45

"Zrób hałas dla Małgorzaty Tracz" - apeluje stowarzyszenie Otwarte Klatki. Posłanka KO już na początku nowej kadencji Sejmu podjęła stanowczą inicjatywę, zakładając Parlamentarny Zespół na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro. Decyzja ta jest krokiem ku wyeliminowaniu praktyk, które stanowią istotne zagrożenie dla zwierząt i ich dobrostanu.

Małgorzata Tracz od 2015 do 2022 r. pełniła funkcję przewodniczącej proekologicznej Partii Zieloni. Polska działaczka społeczna i polityczna oraz aktywistka miejska od razu po zajęciu miejsca w ławach poselskich zainicjowała powstanie Parlamentarnego Zespołu na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro - o czym informuje w mediach społecznościowych stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Zrób hałas dla Małgorzaty Tracz - posłanki, która od razu po rozpoczęciu nowej kadencji Sejmu, założyła Parlamentarny Zespół na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro!

- apelują Otwarte Klatki.
trwa ładowanie posta...

Podsunięta przez Małgorzatę Tracz inicjatywa nie jest wynikiem spontanicznego działania. Polityczka od lat wspiera postulaty zakazu hodowli zwierząt na futra oraz działania Otwartych Klatek, demonstrując stałe zaangażowanie w obronę praw zwierząt. Warto podkreślić, że jeszcze przed wyborami do Sejmu Tracz włączyła ten zakaz do swojej listy sześciu konkretów dla zwierząt, zapowiadając, że będzie to jedna z kluczowych kwestii w pierwszych miesiącach nowej kadencji.

trwa ładowanie posta...

"Dzień Bez Futra" pod Sejmem

Niebagatelne jest również zaangażowanie Fundacji Viva! i stowarzyszenia Otwarte Klatki w tę sprawę. Obie organizacje zachęcają do wzięcia udziału w nadchodzącej akcji "Dzień Bez Futra" mającej na celu wyrażenie sprzeciwu wobec okrutnych praktyk w hodowli zwierząt na cele futrzarskie. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada pod Sejmem.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

"24 listopada dołącz do nas i okaż swoje poparcie dla zakazu hodowli zwierząt na futro. Będziemy mieć rekwizyty, relację foto i wideo, a przede wszystkim będziemy głosem zwierząt, które same nie mogą się bronić" - zachęcają na Facebooku Stowarzyszenie Otwarte Klatki i Fundacja Viva!.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 4