Trwają poszukiwania kangura

Wielka ucieczka małego kangura. Obrońcy zwierząt apelują o pomoc

Źródło zdjęć: © Getty images
Konrad SiwikKonrad Siwik,07.11.2023 17:45

W województwie warmińsko-mazurskim trwają poszukiwania małego kangura, który uciekł z jednej z posesji w powiecie działdowskim. Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Przytul Psisko" apeluje do mieszkańców Warmii i Mazur o pomoc w odnalezieniu uciekiniera.

Kangur miał zwiać od właścicieli już 20 października. Ci jednak nie wysilili się, żeby odnaleźć zgubę. Z tego względu w poszukiwania zaangażowało się Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Przytul Psisko". Egzotyczny zwierzak prawdopodobnie przemieszcza się w okolicy miejscowości Cibórz, Nowy Dwór, Jamielnik oraz Lidzbarka.

Trwają poszukiwania małego kangura

"O tym, że kangur uciekł, wydedukowaliśmy, tropiąc innego kangura - Felka. Felek był przewożony z hodowli do nowych właścicieli. Ci po trasie zachowali się niefrasobliwie i otworzyli klatkę z kangurem, Felek im uciekł. Gdy szukaliśmy Felka, okazało się, że 30 km dalej także jest widywany kangur" - przekazała PAP Iza ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Przytul Psisko".

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Stowarzyszenie apeluje o pomoc w odnalezieniu kangura. Wskazuje również jedyny sposób na schwytanie zwierzaka.

trwa ładowanie posta...

"Bardzo prosimy okolicznych mieszkańców na zwrócenie szczególnej uwagi na tego nietypowego zwierzaka. Kangur nie jest agresywny, nie uderzy Was, nie ugryzie, będzie uciekał to jego jedyna linia obrony. Na tak dużym terenie jedyną możliwością pomocy mu, jest zamknięcie ogrodzonej posesji, na którą wejdzie" - podpowiada na Facebooku Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Przytul Psisko".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0