Grzegorz Braun zachwycony utworem Firmy

Grzegorz Braun propsuje Firmę. "Bardzo romantyczny utwór"

Źródło zdjęć: © Filip Naumienko / East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,11.06.2024 15:15

W sieci pojawił się filmik, na którym Grzegorz Braun ocenia jeden z kawałków krakowskiego kolektywu Firma. Polityk Konfederacji był zachwycony utworem "Przyjedź do KRK" i niczym uczniak z liceum podzielił się jego interpretacją.

Firma, choć już nieaktywna, to prawdziwa legenda krakowskiego rapu. Kolektyw, który powstał w 2000 r., zasłynął kontrowersyjnymi tekstami i niepokornym stylem. Ich utwory poruszały ważne tematy społeczne i polityczne, zyskując ogromną popularność, zwłaszcza wśród młodszej publiczności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

FAGATA O SWOIM EX, ZAŁOŻONYM 0NLYFANS I SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI | Vibez Talk

Polityk Konfederacji Grzegorz Braun, który uzyskał mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ostatnio ocenił jeden z utworów Firmy. Do sieci trafiło nagranie, na którym polityk, siedząc w aucie, słuchał kawałka "Przyjedź do KRK". Zaciekawiony utworem zaczął dopytywać o szczegóły dotyczące zespołu i podzielił się swoimi przemyśleniami.

Ciekawa rzecz. Bardzo jestem ciekawy dalszej twórczości artystów. Jak rozumiem, to jest jakiś kolektyw?

- pytał zaciekawiony Braun.

Zapytany przez kierowcę o zdanie na temat utworu, Braun odpowiedział: - Sądzę, że przy pewnych pozorach, jakie stwarza epatowanie wulgaryzmem, to jest w gruncie rzeczy bardzo romantyczny utwór. On wyraża tęsknotę za wspólnotowym przeżyciem jakiejś pięknej przygody w Krakowie - interpretował Braun.

trwa ładowanie posta...

Na koniec dodał: - Zaproszenie do przejścia w nadprzestrzeń, czego tam kto używa czy nadużywa, by uzyskać jakieś odmienne stany świadomości, zidentyfikować doznania. No to może być problematyczne, ale… intencja piękna. Wspólnotowość to jest coś, czego nam wszystkim brakuje - skwitował polityk.

Reakcja Brauna spotkała się z mieszanymi opiniami w sieci. Jedni chwalili go za świeże spojrzenie na muzykę Firmy i docenienie jej głębszego przekazu, inni jednak zarzucali mu "bycie ruskim agentem". Niemniej jednak, filmik szybko zyskał popularność, a interpretacja utworu przez polityka stała się tematem licznych komentarzy.

Przyjedż do KRK

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 46
  • emoji ogień - liczba głosów: 14
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 68
  • emoji smutek - liczba głosów: 8
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 136
babcia,zgłoś
Grzegorz to b. odważny człowiek
Odpowiedz
3Zgadzam się2Nie zgadzam się
Maro,zgłoś
Braun kandydatem na prezydenta
Odpowiedz
9Zgadzam się7Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
BRAUN NA PREZYDENTA POLSKI
Odpowiedz
7Zgadzam się6Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 86