Strona Kanyego Westa pisze o Grzegorz Braunie

Kanye West odpalił stronę z newsami. Pisze o Grzegorzu Braunie

Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad SiwikKonrad Siwik,14.12.2023 11:00

Kanye West po live streamie z odsłuchu albumu "Vultures" uruchomił serwis informacyjny o nazwie YEWS. Jeden z pierwszych newsów (yewsów) dotyczy Grzegorza Brauna, który odpalił gaśnicę w Sejmie.

Witryna Yews.News - zbieżność nazwy z Jews [ang. Żydzi] zapewne przypadkowa - jest obecnie dostępna tylko za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Strona zawiera trzy rozwijane menu o nazwie "10AM", "3PM" i "8PM". Tematy artykułów dotyczą Yego, mody, sportu, popkultury, technologii czy polityki. Każdy yews otwiera dzieło sztuki w nagłówku.

Yews.News pisze o Grzegorzu Braunie
Yews.News pisze o Grzegorzu Braunie (Yews.News)

Na początku października ujawniono, że Ye złożył wiele wniosków o wykorzystanie znaku towarowego "YEWS", w tym na projekty/przedmioty z zakresu edukacji, reklamy, usług bankowych, streamingu muzyki, telewizji, pielęgnacji, urody, żywności i napojów, gier, odzieży, obuwia, naczyń kuchennych, napojów alkoholowych i innych - wylicza "Hypebeast".

Grzegorz Braun w Yews.News

Co ciekawe, jedna z pierwszych informacji, które pojawiły się na Yews.News dotyczy dymów, które Grzegorz Braun rozkręcił w Sejmie przy pomocy gaśnicy.

"Poseł na Sejm RP stał się viralem po tym, jak zgasił zapaloną menorę w gmachu parlamentu. Później tłumaczył swoje zachowanie. Przemawiając do innych posłów, Grzegorz Braun powiedział, że 'przywraca normalność i równowagę, kładąc kres aktom satanistycznego, talmudycznego i rasistowskiego triumfalizmu'" - czytamy na Yews.News.

Nowo wybrany premier Polski Donald Tusk powiedział, że "to się nigdy nie może powtórzyć"

- donosi serwis Kanyego Westa.
Yews.News pisze o Grzegorzu Braunie
Yews.News pisze o Grzegorzu Braunie (Yews.News)

Dziwnym zbiegiem okoliczności Donald Tusk w podkładzie do filmowego skrótu ze swojego zaprzysiężenia wykorzystał fragment przemowy Kanyego Westa z Grammy 2005. Wówczas Ye podczas odbioru nagrody stwierdził:

Wszyscy chcą wiedzieć, co bym zrobił, gdybym nie wygrał. Myślę, że nigdy się tego nie dowiemy

- powiedział Kanye West.
trwa ładowanie posta...

Warto nadmienić, że Kanye West niegdyś chwalił nazistów i Hitlera, za co nawet zwolennik wolności słowa, Elon Musk, zablokował jego konto na X (Twitterze) w 2022 r. Biorąc pod uwagę ten kontekst, umieszczenie yewsa o Grzegorzu Braunie można interpretować... różnie. Uniwersa polskiej polityki i Yego połączyły się w najmniej oczekiwany i zdecydowanie wybuchowy sposób.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Koyot,zgłoś
Brawo Braun. Niedługo alkajda się z koranem w sejmie zainstaluje.
Odpowiedz
5Zgadzam się2Nie zgadzam się
buuu,zgłoś
Kanye wie, ze show business i polityke opanowali Zydzi i robia co chca. W przeciwienstwei do wielu, nie boi sie o tym mowic. Brawo Kanye.
Odpowiedz
14Zgadzam się3Nie zgadzam się
gryglas,zgłoś
""" Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych."" to wy mnie ranicie, tym glupim "" haslem"", ale ja o Wescie. Nie mam zbytniego szacunku dla czarnych, ale on mi zaimponowal, nie jest jeszcze za puzno by ludzie sie obudzili.
Odpowiedz
10Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 10