Czego nie wiedzą polskie influencerki?

FAME Influenceriada. Czego nie wiedzą influencerki?

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,12.03.2024 13:00

Jaka jest wiedza ogólna polskich influencerek? Tego dowiedzieliśmy się podczas trzeciej edycji Influenceriady.

Wczoraj z okazji byłego Dnia Kobiet odbyła się trzecia edycja Influenceriady. Tym razem w sprawdzianie z wiedzy ogólnej wzięło udział pięć influencerek - Paulina Hornik, Elizabeth Anorue "Lizi", Paulina Kozłowska, Katarzyna Lirsz "Laluna" i Wiktoria Jaroniewska.

Influenceriada składała się z pięciu rund, ale skupimy się tylko na pierwszej z wiedzy ogólnej. Podczas niej każda z uczestniczek musiała odpowiedzieć na kilka pytań. Jak wypadły polskie infuencerki i czy ich wiedza ogólna wykracza poza ogół społeczeństwa? Wybraliśmy kilka zabawniejszych pytań, na które celebrytki nie znały odpowiedzi.

trwa ładowanie posta...

Sprawdzian wiedzy polskich influencerek

Liza dostała pytanie o to, jak nazywa się plansza do gry w szachy?

- Szachówka? - zastanawiała się Liza. Była blisko, bo poprawna odpowiedź to oczywiście szachownica.

Jak nazywa się wynik dzielenia? To pytanie trafiło do Laluny, która uznała, że wynikiem dzielenia jest dzielenie. Jak wiadomo z podstawówki, prawidłowa odpowiedź to iloraz.

Laluna sama przyznała, że "nigdy nie była dobra z matmy, ale pieniążki umie liczyć".

Jedno z trudniejszych pytań trafiło do Wiki. Miała rozwinąć skrót RKO. Kombinowała z republiką, ale poprawną odpowiedzią była resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Choć skrót ten można rozwinąć na inny sposób, czyli "Rodzinny kapitał opiekuńczy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

FAME Influenceriada: Women's Edition (Hornik, Lizi, Kozłowska, Laluna, Wiki)

Na czym wyłożyły się influencerki?

Hornik miała odmienić przez przypadki słowo "blacha". Niestety kilkakrotnie powtarzana "blaszka" nie sprawdziła się w żadnym przypadku.

- Wchodzisz do pokoju i widzisz królika trzymającego marchewkę, świnię jedzącą pomyje i szympansa z bananem. Kto jest najmądrzejszy w pomieszczeniu? - została zapytana Liza.

Podchwytliwe pytanie i odpowiedź Lizy poniosły się w sieci małym wiralem. Niestety influencerka zapomniała, że też jest w pokoju i jako najmądrzejszego wskazała szympansa.

trwa ładowanie posta...

Podobno kobiety znają kolory lepiej niż faceci. Niestety Jaroniewska nie poradziła sobie z pytaniem: "Odcieniem, jakiego koloru jest indygo?". Postawiła na zielony, a powinna wybrać niebieski. Trzeba ją jednak usprawiedliwić, bo przez całą rundę dostawała najtrudniejsze pytania.

W końcu przyszedł czas na pytanie, na które odpowiedź powinna znać każda kobieta. "Kim były sufrażystki?" - usłyszała Liza. Stwierdziła, że nie zna takiego słowa, choć w jej ojczystym języku brzmi ono prawie tak samo.

Sufrażystkami określano kobiety walczące o prawa wyborcze w Wielkiej Brytanii i USA w końcu XIX i na początku XX wieku.

Do Laluny, której nie po drodze z liczbami, znowu trafiło pytanie matematyczne. "Adam twierdzi, że każdy z jego sześciu braci ma po trzy siostry. Ile dzieci liczy całe rodzeństwo, zakładając, że każde z nich ma tych samych rodziców?" - zapytał Ulfik.

Królowa życia kombinowała z mnożeniem. Chciała też użyć kalkulatora, ale dostała upomnienie, że musi wszystko obliczyć w głowie. Choć nie znała poprawnej odpowiedzi, w końcu strzeliła i trafiła w dziesiątkę. W końcu w rodzinie było siedmiu braci i trzy siostry.

trwa ładowanie posta...

Trzecia Influenceriada przejdzie do historii

Do Wiki trafiło pytanie, "produktem jakiej firmy jest konsola PlayStation?". Niestety influencerka nie wiedziała, że odpowiedzią jest Sony.

Ostatnie pytanie w rundzie z wiedzy ogólnej trafiło do Pauliny Hornik. "Kobiety mają jajnik czy jajowody?" - zapytał Ulfik. "Kobiety mają jajnik" - stwierdziła influencerka, zapominając, że mają również jajowody. Co ciekawe Laluna dopytywała, czym są jajowody.

trwa ładowanie posta...

Panie walczyły o wejście do finału, w którym zmierzą się z Natanem Marconiem, Kasjo oraz Xayoo, by zawalczyć o 100 tys. zł. Najlepiej ze wszystkich dziewczyn wypadła Paulina Kozłowska, która znała poprawne odpowiedzi nawet na te trudniejsze pytania. Influencerka wbiła fulla w pierwszej rundzie z pytaniami z wiedzy ogólnej. W pozostałych rundach również poradziła sobie znakomicie, dzięki czemu zwyciężyła w trzeciej edycji Influenceriady.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2