Dwie szkoły podstawowe celem ataku. Kilkadziesiąt uczennic otrutych
Prawie 80 uczennic szkół podstawowych zostało otrutych w Afganistanie. Placówki w północnej prowincji były celem strasznego ataku. Napastnikiem miały kierować osobiste urazy.
Prawie 80 dziewcząt zostało otrutych i hospitalizowanych w dwóch oddzielnych atakach w szkołach podstawowych w północnym Afganistanie. Ataki miały miejsce w prowincji Sar-e-Pul w sobotę 3 i w niedzielę 4 czerwca.
Podobne
- Pielgrzymka czy wiec wyborczy? Zjednoczona Prawica u boku o. Rydzyka
- Pomysł Czarnka bez sukcesu. Szkoły bronią się przed nim, jak mogą
- Abp Jędraszewski apeluje o modlitwę za rząd. Obawia się dwóch rzeczy
- Tata Maty ocenia wyborców PiS-u. Opinia zaskakuje
- Bp Mastalski z apelem do młodych. Chce, by byli "mega" i "essa"
Napastnik miał kierować się osobistą urazą
Jak podaje theguardian.com, był to pierwszy tego rodzaju atak od 2021 r., kiedy talibowie przejęli władzę w Afganistanie. Przypominamy, że rozpoczęli wtedy represje wobec praw i wolności afgańskich kobiet i dziewcząt. Dziewczynkom zabrania się edukacji po ukończeniu szóstej klasy, a kobietom wykonywania większości zawodów w przestrzeni publicznej.
- Obie szkoły podstawowe są blisko siebie i były atakowane jedna po drugiej. Przenieśliśmy uczniów do szpitala i teraz wszystko jest w porządku - powiedział w wywiadzie dla mediów Mohammad Rahmani, który kieruje departamentem edukacji prowincji.
Rahmani nie zdradził żadnych informacji na temat tego, w jaki sposób dziewczęta zostały otrute ani jaki był charakter ich obrażeń. Nie podał również ich wieku, ale potwierdził, że są w klasach od pierwszej do szóstej.
Źródło: theguardian.com
Popularne
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?