Drag queen Eric Posey wygrał w sądzie ponad million dolarów

Drag queen wygrała w sądzie. Bigotka musi słono zapłacić

Źródło zdjęć: © @advocate.com
Marta Grzeszczuk,
29.05.2024 18:30

Drag performer Eric Posey został oskarżony przez skrajnie prawicową blogerkę o publiczne obnażenie się w obecności dzieci. Ława przysięgłych jednoznacznie orzekła, że oskarżenia kobiety były fałszywe. Zapłaci wysokie odszkodowanie.

Ława przysięgłych przyznała ponad 1,1 mln. dol. ( ponad 4 mln. zł.) występującemu w Idaho w Stanach Zjednoczonych drag performerowi Ericowi Poseyowi. Oskarżył on skrajnie prawicową blogerkę o zniesławienie. Kobieta fałszywie twierdziła, że obnażył się przed tłumem, w tym dziećmi, podczas imprezy Pride w czerwcu 2022 r.

Drag queen została zniesławiona przez skrajnie prawicową bigotkę

Ława przysięgłych Sądu Okręgowego Hrabstwa Kootenai jednogłośnie uznała, że Summer Bushnell zniesławiła Erica Poseya, gdy opublikowała spreparowane wideo z jego występu z rozmytym miejscem, które, jak twierdziła, zakrywało jego "w pełni odsłonięte genitalia". W rzeczywistości nieedytowane wideo nie pokazywało nieprzyzwoitej ekspozycji, a prokuratura odmówiła wniesienia oskarżenia przeciwko Poseyowi, który wstępuje jako Mona Lisa Millions.

trwa ładowanie posta...

Manipulacja była szyta grubymi nićmi, nawet na sfabrykowanym wideo widać, że performerka ma pod tęczowym body założone czarne szorty, które wykluczają pokazanie komukolwiek "więcej niż trzeba". Nie przeszkodziło to przerobionemu filmikowi obiec cały świat, jako "dowód deprawacji dzieci" przez środowisko drag queens i ogólnie osoby nieheteronormatywne. Warto zastanowić się dlaczego dowody na poparcie tej absurdalnej tezy trzeba fabrykować. Czyżby nie istniały w rzeczywistości?

Nagranie Mony Lisy Millions dotarło również na polską stronę internetu i tutaj również było używane do wzbudzania niechęci do mniejszości LGBT+. Popularny na portalu X profil Ministerstwo Prawdy opublikował je z dramatycznym i obłudnym opisem: "Drag queen pokazuje dzieciom genitalia. Rodzice doskonale wiedzą, co się dzieje na takich występach i sami gwałcą ich niewinność".

Drag queen wygrała ponad 1 mln. dol. w procesie o zniesławienie

Ława przysięgłych przyznała Poseyowi 926 tys. dolarów odszkodowania za zniesławienie. Ponieważ udowodnił, że Summer Bushnell wiedziała, że jej zarzuty były fałszywe, gdy je wygłaszała, ława przysięgłych zasądziła 250 tys. dolarów dodatkowego odszkodowania karnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

KACPER MUDOR MOOD: Spełniam się jako DRAG QUEEN

Adwokat kobiety, powiedział przysięgłym, że oskarżenia rzucane przez jego klientkę były "bliskie granicy", ale nie zniesławiające. Utrzymywał, że Bushnell "szczerze wierzyła", że Posey się obnażył. Ona sama składając zeznania przyznała, że nigdy nie widziała "w pełni odsłoniętych genitaliów", które opisywała innym. Po usłyszeniu wyroku Eric Posey zalał się łzami i objął swoich prawników i przyjaciół.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
LasPalmas,zgłoś
Akurat w Stanach jest spory problem z takimi występami, ponieważ rodzice albo nieświadomie, bądź też z pełną premedytacją zabierają swoje pociechy na te tańce. Dzieci nie powinny oglądać wyginających się półnagich typów, ponieważ ma to na nie zły wpływ.
Odpowiedz
2Zgadzam się4Nie zgadzam się