Dodatkowy czas na zwrot produktów? Trick prawnika z TikToka.

Dodatkowy czas na zwrot produktów? Trik prawnika z TikToka

Źródło zdjęć: © Canva, TikTok
Oliwia Ruta,
10.07.2024 13:00

Marcin Kruszewski, znany jako "Prawo Marcina", opublikował nowy filmik. Prawnik z TikToka sprzedał trik swoim obserwującym. Zdradził, jak uzyskać dodatkowy czas na zwrot zakupionych produktów. Mężczyzna tłumaczy sposób krok po kroku. Wielu internautów zachwyciło się pomysłem.

Chyba każdy choć raz zapomniał o upływającym terminie zwrotu produktu. Najgorzej, jeśli zdamy sobie sprawę ze zbliżającego się deadline'u na wyjeździe. Wtedy nie jesteśmy w stanie odesłać danej rzeczy, a nasze pieniądze przepadają. Jest na to pewien sposób. Jak przedłużyć czas na zwrot towarów kupionych internetowo?

Prawo Marcina zdradza pomocny lifehack

Marcin Kruszewski, działający pod pseudonimem "Prawo Marcina", to tiktokowy prawnik. Mężczyzna często wypowiada się na temat internetowych dram pod kątem prawnym. W filmikach tłumaczy, co grozi za dany czyn. Influencer postanowił zdradzić przydatny sposób na to, aby przedłużyć czas na zwrot zakupionego towaru. Lifehack jest uniwersalny i działa we wszystkich przypadkach, gdy zamawiamy rzeczy przez internet.

trwa ładowanie posta...

Na TikToku pojawił nowy filmik od Prawo Marcina. Mężczyzna poruszył temat, jakim są zwroty towarów. Zdradził internautom, jak przedłużyć czas na oddanie produktów do internetowego sklepu:

- Chcesz zwrócić kupiony w internecie towar, ale wiesz, że nie wyrobisz się z wysyłką w ciągu 14 dni? Dzięki temu trikowi od prawnika dowiesz się, jak zyskać więcej czasu - mówi twórca.

Jak otrzymać dodatkowe 14 dni na zwrot produktów?

Prawo Marcina już na początku nagrania przypomina, że każdy ma prawo do zwrotu produktów zakupionych przez internet w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki.

Mężczyzna zdradza: -Nie oznacza to, że towar musimy wysłać w ciągu 14 dni. Wystarczy żebyśmy w ciągu 14 dni złożyli oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Jeżeli złożymy oświadczenie, to mamy kolejne 14 dni na odesłanie towaru. Dzięki temu zyskamy więcej czasu.

trwa ładowanie posta...

Dodaje również, że: - Sprzedawca niezależnie od przyczyny nie będzie mógł odmówić przyjęcia takiego towaru. Chyba, że jest to jeden z towarów, który nie jest objęty 14-dniowym zwrotem.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0