Czarodziej gnom działa też w Rosji

Crawly doczekał się naśladowcy. Czarodziej gnom działa też w Rosji

Źródło zdjęć: © Instagram, TikTok
Konrad SiwikKonrad Siwik,10.07.2024 16:15

Viralowy fenomen z polskich galerii handlowych doczekał się rosyjskiego odpowiednika. Mały zielony czarodziej działa już nie tylko w warszawskich Złotych Tarasach, ale także w rosyjskich centrach handlowych.

Rosyjski tiktoker skupiający swoją działalność głównie w Polsce zyskał ogromną popularność dzięki swoim filmom, na których przebrany za czarodzieja gnoma kuca i spaceruje po galeriach handlowych, przeszkadzając pracownikom sklepów. Crawly stał się teraz inspiracją dla naśladowców. Jego najnowszy fan, inny rosyjski tiktoker Glebasee, postanowił przenieść ten komiczny trend do Rosji, wywołując podobne reakcje i kontrowersje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mestosław: "Ślub wezmę w Brazylii i... w Polsce". Gdzie zamieszka z mężem i dzieckiem?

Kim jest Crawly? Czarodziej gnom, który paraduje po galeriach handlowych

Crawly, znany obecnie również jako "Tiny Green Mall Wizard" lub "Wizard Gnome", zdobył sławę na TikToku w czerwcu 2024 r. W jego filmach można go zobaczyć, jak przebrany w zielone szaty, fałszywą białą brodę i biały stożkowy kapelusz, porusza się na ugiętych nogach po galeriach handlowych w Polsce. W jednej ręce trzyma różową siatkę na motyle, której używa zamiast różdżki. Jego nietypowe zachowanie i zabawne interakcje z pracownikami sklepów szybko zdobyły miliony wyświetleń i polubień.

trwa ładowanie posta...

Pierwszy film Crawly'ego, na którym przebrany za gnoma czarodzieja spaceruje po warszawskiej galerii handlowej, pojawił się 27 czerwca 2024 r. Film w mgnieniu oka zdobył dziesiątki milionów wyświetleń. Kolejne nagrania, na których jest wypraszany przez pracowników sklepów lub ochronę, stały się równie, a nawet bardziej popularne.

trwa ładowanie posta...

Glebasee - rosyjski naśladowca zielonego czarodzieja gmona

Trend zapoczątkowany przez Crawly'ego nie ograniczył się tylko do Polski. Glebasee, rosyjski tiktoker, zainspirowany sukcesem swojego rodaka, postanowił wprowadzić postać gnoma czarodzieja na rosyjskie salony. Glebasee, podobnie jak Crawly, na jednym z najnowszych filmików przebiera się za czarodzieja gnoma i porusza się o kuckach po galerii handlowej, wywołując zamieszanie i komiczne reakcje wśród pracowników, ochrony i klientów sklepów.

trwa ładowanie posta...

Glebasee już od dłuższego czasu działa na rosyjskim TikToku, ale to pierwszy raz, gdy przywdział szaty małego zielonego czarodzieja.

Zamin został czarodziejem gnomem pełzał po galeriach handlowych

Warto jednak zauważyć, że Crawly również nie zawsze działał w przebraniu czarodzieja gnoma. Jego przygoda z viralowymi filmami zaczęła się w polskich galeriach handlowych, gdzie pełzał na czworakach po sklepach z grupą naśladowców. Najczęściej można go było spotkać w Złotych Tarasach w Warszawie, gdzie już wtedy przyciągał uwagę klientów i personelu. Filmy dokumentujące jego pełzające eskapady szybko stały się popularne, głównie ze względu na komiczne interakcje z pracownikami galerii, którym utrudniał pracę.

Pomimo kontrowersji, jakie wzbudzały jego działania, Crawly zyskał ogromną rzeszę fanów, a jego filmy stały się viralowymi hitami. Jego niecodzienne zachowanie i komiczne występy w miejscach publicznych przyciągnęły uwagę mediów i internautów, co przyczyniło się do jego rosnącej popularności na TikToku. Dużego kopniaka na rozpęd dało mu też spotkanie z iShowSpeedem, z którym wdał się w walkę na szczekanie. Fragment streamu poniósł się viralem, dzięki czemu czarodzieja gnoma poznali również mieszkańcy innych kontynentów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 4