UOKiK rozpoczyna postępowanie w sprawie Clout MMA

Clout MMA ma kłopoty. UOKiK rozpoczął postępowanie

Źródło zdjęć: © Facebook Clout MMA / Facebook Clout MMA
Weronika Paliczka,
16.11.2023 13:15

Clout MMA nie ma ostatnio łatwego życia. Do problemów z PPV i kontrowersyjnymi zawodnikami można dołożyć start postępowania UOKiK oraz skargę złożoną do Krajowej Administracji Skarbowej.

Clout MMA jest uważane za jedną z najbardziej kontrowersyjnych federacji freak fightowych. Walki dzieci, zawodnicy karani wcześniej za przestępstwa, promowanie konfliktu 19-latki z 50-letnią kobietą. To tylko czubek góry lodowej, której twarzami są Lexy ChaplinSławomir Peszko.

UOKiK rozpoczyna postępowanie w sprawie Clout MMA

O tym, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zająć się Clout MMA, mówiło się od dawna. Powodem interwencji są problemy związane z pay per view, które mimo zapewnień Lexy - nie działało. Pierwsze kłopoty pojawiły się podczas debiutanckiej gali w sierpniu 2023 r. Clout MMA zapewniało wtedy, że sytuacja nigdy się nie powtórzy, a poszkodowani otrzymali darmowy dostęp do transmisji drugiej gali. Fajnie, ale PPV w przypadku październikowej gali również zawiodło. W trakcie Clout MMA 2 komentarze jednoznacznie sugerowały problem.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Problemy z PPV sprawiły, że do UOKiK wpłynęło 170 skarg, a liczba stale rośnie. Zażalenia dotyczą zarówno bezpośrednich trudności z odtworzeniem transmisji, jak i formularzem reklamacyjnym. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował za pomocą mediów społecznościowych o rozpoczęciu postępowania dotyczącego Clout MMA: "Prezes UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie serwisu streamingowego Clout MMA. Wystąpił o wyjaśnienia do spółek Multi Agency Górska oraz No Limit, która organizowała pierwszą galę Clout MMA. Do UOKiK wpłynęły liczne skargi od osób, które zapłaciły za transmisję z gali, ale nie mogły jej obejrzeć pomimo sprawnego sprzętu i odpowiedniego łącza internetowego."

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny napisał na X (Twitterze): "Transmisje wydarzeń na żywo przyciągają wielu fanów. Jeśli przedsiębiorca decyduje się na wprowadzenie tego typu usług do swojej oferty, to musi posiadać kluczową w procesie streamingu infrastrukturę techniczną, tak by być w stanie świadczyć deklarowany poziom serwisu. To na przedsiębiorcy spoczywa odpowiedzialność za jakość usługi i obowiązek rekompensaty w przypadkach awarii."

Sprawa Clout MMA trafi także do Krajowej Administracji Skarbowej, istnieje bowiem podejrzenie, że osoba małoletnia uczestniczyła w promocji hazardu w ramach wydarzenia, co jest niezgodne z prawem.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0