dd

Bedoes o Gargamelu. "Jestem wkur***ny, jest mi przykro"

Źródło zdjęć: © Instagram - Bedoes, YouTube - Gargamel / Instagram, YouTube
Natalia Witulska,
27.09.2023 10:45

Bedoes wypowiedział się na temat Gargamela. Raper krótko skomentował oskarżenia skierowane w stronę popularnego youtubera.

Jakub Chuptyś "Gargamel" to jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów. Jego filmy, w których krytykował szowinistyczne, mizoginiczne oraz homofobiczne postawy, oglądały miliony osób. W poniedziałek 25 września głos o Gargamelu zabrała jego była dziewczyna. Ku zdziwieniu internautów okazało się, że Kuba Chuptyś znęcał się nad partnerką, która w trakcie trwania związku miała zaledwie 16 lat. Gargamel miał lat 25.

Borys Przybylski "Bedoes" to znany w całym kraju raper oraz influencer. Od kilku miesięcy współpracował z Gargamelem. We wtorek 26 września wydał oświadczenie dotyczące youtubera.

Bedoes ostro o Gargamelu

We wtorek 26 września Bedoes odniósł się do oskarżeń dotyczących Gargamela. Raper nie przebierał w słowach i krótko skomentował sprawę.

- Dostaję wiele pytań pt. co myślę o sprawie z Gargamelem i czy wiedziałem o sytuacji z Gargamelem. Zacznijmy od tego, że co to k**wa jest za pytanie, co ja myślę o tej sytuacji. Jestem wku****ny, jest mi przykro. W szoku k**wa jestem tak naprawdę no. No jak mam się inaczej czuć k**wa? Tak się dowiedziałem o tym, jak i wszyscy. Ta sytuacja miała miejsce parę lat temu, ja z Gargamelem współpracuję od paru miesięcy. I o tyle, o ile spotykaliśmy się tam na jakieś wywiady itd. no to nie miałem k**wa pojęcia o tej sytuacji. Gargamel już z nami nie współpracuje - powiedział Beodes.

trwa ładowanie posta...

Generator Frajdy odcina się od Gargamela

Bedoes współpracował z Gargamelem zaledwie kilka miesięcy. Fani youtubera czekali na oświadczenie Bartka Sitka "Generatora Frajdy", który z Kubą Chuptysiem znał się od lat. Influencerzy prowadzili jeden z najpopularniejszych w Polsce podcastów "Dwóch Typów Podcast", a także streamowali wspólnie na platformie Twitch.

"Jestem przerażony przemocą werbalną i fizyczną, której Kuba dopuścił się wobec Laury, jest ona nieakceptowalna. Czuję złość i smutek, że osoba której ufałem, okazała się do tego zdolna. Laura pojawiła się najpierw jako przyjaciółka, a potem dziewczyna Kuby. Wiedziałem o niej niedużo, w tym okresie nie rozmawialiśmy zbyt wiele o niczym poza pracą, zdystansowaliśmy się. Gdy dowiedziałem się o różnicy wieku, zaniepokoiłem się. Kuba zapewniał, że ich relacje mają się świetnie, że są dla siebie oparciem, a ja mu uwierzyłem. [...] To koniec mojej współpracy z Kubą. Kończę Dwóch Typów Podcast i zawieszam Jacex. Znikam, żeby wszystko dobrze przemyśleć" - napisał Bartek Sitek na X (Twitter).

trwa ładowanie posta...

Co grozi Gargamelowi za czyny, których się dopuścił?

Wiele osób zastanawia się, czy Gargamelowi można postawić zarzuty. Głos w sprawie zabrał prawnik Marcin Kuszewski znany na TikToku jako "Prawo Marcina".

- Do sieci wypłynęły szokujące nagrania głosowe, w których była dziewczyna Gargamela przedstawiła akty przemocy wobec niej. Była to zarówno przemoc psychiczna, jak i fizyczna. Gargamel niejako przyznał się do całej sytuacji i nawet przeprosił byłą dziewczynę. Nie zmienia to jednak faktu, że grożą mu prawne konsekwencje. Z nagrań wynika, że mogło tam dojść do naruszenia nietykalności cielesnej, nie tylko w formie uderzenia, bo o to oskarża go była dziewczyna, ale również w formie opluwania. [...] To przestępstwo jest zagrożone karą do roku pozbawienia wolności - powiedział Marcin Kuszewski.

trwa ładowanie posta...

- Gorzej dla influencera, gdyby sąd uznał, że doszło tutaj do znęcania się, psychicznego czy fizycznego nad osobą najbliższą, za którą można uznać osobę, z którą pozostaje się we wspólnym pożyciu. Za to przestępstwo kara jest dużo surowsza i grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - kontynuował.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0