Gargamel został oskarżony o przemoc

Oskarżyła Gargamela o przemoc. Youtuber wydał oświadczenie

Źródło zdjęć: © YouTube
Marta Grzeszczuk,
26.09.2023 10:27

Na TikToku pojawiło się szokujące nagranie byłej dziewczyny Gargamela. Zawiera bardzo mocne oskarżenia i materiały

Od kilku dni w polskich mediach społecznościowych słychać o momencie #metoo polskiego YouTube'a. Najbardziej niepokojące w tej sytuacji jest to, że ta odsłona kulis mizoginii i wykorzystywania przez osoby popularne swojej pozycji zdaje się dotyczyć głównie nieletnich ofiar. 25 września głos zabrała 20-letnia Laura, była dziewczyna Jakuba Chuptysia, czyli jednego z najpopularniejszych polskich youtuberów - Gargamela.

Była Gargamela oskarżyła go o przemoc

trwa ładowanie posta...

W ośmiominutowym nagraniu na TikToku studentka mieszkająca obecnie w Amsterdamie opowiedziała o swoim związku z Chuptysiem, który rozpoczął się w 2020 r. Laura miała wtedy 16 lat, Gargamel 25. Tiktokera wyznała w klipie, że relacja z youtuberem od początku zawierała elementy kontroli tego, jak wyglądała, z kim się spotykała, czy nawet co jadła. W niedługim czasie pojawiły się przemoc psychiczna i fizyczna.

W nagraniu pojawiają się materiały potwierdzające słowa Laury, screeny z rozmów na komunikatorach i nagrania głosowe. Tiktokerka podała też powody, dla których mówi głośno o tym doświadczeniu dopiero teraz, po dwóch latach od zakończenia relacji w 2021 r. Wytłumaczyła, że bała się konsekwencji, które mogą spotkać ja ze strony samego Chuptysia, ale również jego fanów. Teraz, gdy nie mieszka w Polsce, ma na to więdzej przestrzeni.

W nagraniu Laura wspomina też o wstydzie, który często odczuwają ofiary przemocy. Pisaliśmy już o tym, że społecznie często wymaga się od nich "nieprania brudów publicznie", co jest wygodne wyłącznie dla spokoju otoczenia i sprawców, którzy pozostają bezkarni.

Laura chciałaby, żeby "żadna kobieta i żadna dziewczynka nie bała się mówić o swoich doświadczeniach" uważa, że to "przykre, że tylu młodym dziewczynom dzieje się krzywda". Skończyła swój klip mocnym akcentem, ostrzegając, że jeśli będą ją spotykać nieprzyjemności z tytułu nagłośnienia tej sprawy, "światło dzienne ujrzy więcej materiałów".

Gargamel odniósł się do sprawy na Facebooku

Gargamel odniósł się do nagrania byłej dziewczyny.
Gargamel odniósł się do nagrania byłej dziewczyny. (@Gargamel Facebook)

Chuptyś odniósł się do nagrania Laury w krótkim wpisie na Facebooku. Napisał: "przepraszam moją byłą dziewczynę i przyznaję się do popełnionych błędów - to, co zrobiłem w 2020 r., jest niewybaczalne i nie ma usprawiedliwienia dla mojego postępowania. Jest mi z tego powodu bardzo wstyd, ale jestem gotowy przyjąć wszelkie konsekwencje tych działań".

W dalszej części wpisu opowiedział o odwyku alkoholowym, terapii pod tym kątem i o tym, że stara się być lepszym człowiekiem. W komentarzach często pojawia się zastrzeżenie co do tego, że Gargamel nie odniósł się do wieku Laury. Nastolatki bywają celem dla mężczyzn, którzy nie szukają partnerki, a osoby, którą można sobie podporządkować i kontrolować.

trwa ładowanie posta...

Nie jest to również pierwszy raz, gdy Chuptyś został oskarżony o złe traktowanie partnerki. Jego poprzednia była o imieniu Diana miała wobec niego podobne zarzuty trzy lata temu. Wtedy udało się je odeprzeć, upubliczniając problemy z uzależnieniem dziewczyny. Tym razem Gargamel zdecydował się podkreślić swój odwyk. Przypomnijmy, że problemy z substancjami psychoaktywnymi nie powodują automatycznie skłonności do przemocy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 14
dziewczyna ma parcie na szkło i chciała fejm zyskać strategią na ofiarę niestety jeszcze nie nauczyła się jak manipulować emocjonalnymi wypowiedziami. To raczej ona jest hejterką która z głupoty robi sobie oglądalność.
Odpowiedz
3Zgadzam się19Nie zgadzam się
serio on ma fanów i wierzycie w jego przemianę? wszyscy się leczccie
Odpowiedz
20Zgadzam się0Nie zgadzam się
Nie wiem dlaczego ale użycie słowa "mizgoiniczni" daje temu materiałowi -50 do wiarygodności i -100 do powagi.
Odpowiedz
5Zgadzam się7Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4