AI ratuje wspomnienia? Nigdy nie zapomną o Holokauście
Wielka Brytania postanowiła zadbać o historyczny dobytek kraju. Tamtejsze szkoły uruchomią nowoczesny program edukacyjny bazujący na sztucznej inteligencji oraz rzeczywistości wirtualnej. Dzieci i młodzież będą mogli porozmawiać z ofiarami Holokaustu, zadać im pytania i poznać ich trudną rzeczywistość.
Pamięć niestety bywa zawodna. Wpływa na nią przede wszystkim czas. Londyńska organizacja charytatywna "Holocaust Instructional Belief" postanowiła zadbać o historyczny dobytek kraju. Z racji tego, że liczba żyjących ofiar Holokaustu drastycznie spada, uruchomiła nowoczesny program edukacyjny. Dzieci i młodzież będą mieli okazję porozmawiać z wirtualnymi modelami ocalałych.
Na czym polega program "Świadectwo 360"?
Program "Świadectwo 360" to niepowtarzalna okazja do rozmowy z ocalałymi ofiarami Holokaustu. Uczniowie szkół w Wielkiej Brytanii już za niespełna miesiąc będą mieli możliwość wzięcia udziału w inicjatywie. Innowacyjne technologie takie jak sztuczna inteligencja oraz wirtualna rzeczywistość pozwolą dzieciom poznać realia więźniów.
W pierwszej kolejności młodzież będzie mogła zadać kilka pytań wirtualnym modelom osób, którym udało się przeżyć Holokaust. Będą się z nimi porozumiewać za pomocą słuchawek i laptopa. Dzięki uprzejmości ocalałych, sztuczna inteligencja będzie mogła wygenerować odpowiedzi na podstawie wcześniej zdobytych informacji. Następnie za pomocą okularów VR dzieci będą mogły eksplorować obozy koncentracyjne czy getta, w których byli przetrzymywani ludzie.
Jakie są wrażenia osób po wirtualnej rozmowie?
Program został stworzony, aby zatrzymać wspomnienia żyjących więźniów Holokaustu. Organizacja charytatywna podkreśla, że głównym celem wirtualnych spotkań jest uświadamianie młodych osób. Autorzy programu chcą, aby młodzież miała wiedzę na temat historycznych wydarzeń oraz była edukowana w kwestii tolerancji.
Jedną z osób, która miała okazję wziąć udział w programie jest uczennica 10 klasy katolickiej szkoły Najświętszego Serca - Laura. W komentarzu dla mediów wyznała: "Można było naprawdę poczuć i zobaczyć, jak wyglądały obozy koncentracyjne, warunki, w jakich panowały, jakie miały cechy oraz pomieszczenia, w których można było przebywać, na przykład baraki. To naprawdę realistyczne i bardzo emocjonalne".
Źródło: Rapduma
Popularne
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Chill Guy podbija internet. O co chodzi z wyluzowanym ziomkiem?
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Naruciak i Psycholoszka stracili pieska. "Nie wybaczę sobie nigdy"
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw