Robią vape'y z długopisów? Nowy szkodliwy trend

Robią vape'y z długopisów. Nowy szkodliwy trend?

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
12.06.2024 11:30

W internecie pojawił się nowy trend. Młodzież znalazła sposób na legalne "vapowanie". Na TikToku jest masa poradników, w których radzą, jak zrobić własnego epapierosa. Do konstrukcji wystarczy rurka po długopisie i gumy do żucia. Czy takie rozwiązanie jest obojętne dla zdrowia młodych osób?

E-papierosy stały się bardzo powszechne wśród młodzieży. Często sięgają po nie osoby poniżej 18. roku życia. Smakowe powietrze i kolorowe opakowanie zachęcają do stosowania używki. Niestety papierosy elektroniczne są tak samo szkodliweuzależniające, jak standardowe wyroby tytoniowe. Nastolatkowie znaleźli nowy sposób na "odurzanie się". Ich kreatywność nie zna granic.

Vape'y z długopisów i gum do żucia

TikTok, w przeszłości działający pod nazwą Music.ly, to platforma społecznościowa, która w krótkim czasie zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Aplikacja umożliwia użytkownikom tworzenie, udostępnianie i przeglądanie krótkich filmików.

trwa ładowanie posta...

Na portalu często pojawiają się nowe trendychallenge. Im więcej osób bierze w nich udział, tym większą popularność zdobywają. Obecnie na TikToku viralowe zasięgi zdobywają poradniki na to, jak zrobić "vape'a" legalnego dla osób poniżej 18. roku życia. Do ich stworzenia wystarczy pusta rurka od długopisu i gumy do żucia marki Airways. Młodzież napycha mentolowy wkład do korpusu długopisu i używa jak epapierosa.

Czy legalne "vape'y" są szkodliwe dla zdrowia?

Na ten moment nie ma dokładnych informacji, czy stworzone w ten sposób vape'y są szkodliwe dla zdrowia ludzi. Co prawda nikt nie przeprowadzał testów, czy wdychanie gum może być niebezpieczne, natomiast wyrabiany w ten sposób nawyk może być podstawą do uzależnienia w przyszłości. Dodatkowo nie ma pewności, czy substancje zawarte w mentolowym wkładzie nie są uzależniające.

trwa ładowanie posta...

Niestety wiele młodych osób jest zachwyconych pomysłem: "ale faza", "ej, to serio działa", "muszę sobie zrobić, to będę mógł 'palić' na lekcjach", "w końcu stara nie będzie się mnie czepiać", "mega to jest, z*jebiście smakuje".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 9