prezent

Charytatywne prezenty na każdą kieszeń, czyli co kupować, żeby pomagać

Anna RusakAnna Rusak,08.12.2020 23:34

Skarpetki, kalendarze, koszulki i czapki. Coś dla miłośników zwierząt i dla tych, którym bliska jest równość. Ten prezentownik nie tylko sprawia radość, ale przede wszystkim niesie pomoc innym

Doradzaliśmy już, jakie ekologiczne prezenty możecie wręczyć w te święta. Powstał też prezentownik dla niej, dla niego, a nawet dla osób, które średnio znacie. Teraz czas na prezenty, które nie tylko cieszą, ale też pomagają. W końcu jeśli nie teraz, to kiedy?

Święta wydają się idealnym czasem, by pomyśleć o innych. O tych większych i mniejszych. Dlatego jeśli zamierzacie coś komuś wręczyć, a przy okazji chcielibyście pomóc, to ten prezentownik jest dla Was. Pamiętajcie, że to może być nawet drobiazg, dodatek do "głównego" prezentu. Jedno jest pewne – dzięki niemu na pewno "pomnożycie" radość dawania.

GIRL POWER

Strajk Kobiet

Zaczniemy od bardzo aktualnej propozycji, czyli od albumu Kobiety delikatne jak bomby. Transparenty 2020. To przygotowany przez @no_pic_no_chat fotoreportaż, który dokumentuje transparenty osób uczestniczących w demonstracjach. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na Strajk Kobiet.

Znajdziecie tu kultowe już hasła, takie jak "Nawet mefedron ma lepszy skład niż rząd" i "Urodzę Wam lewaka". Nie zabrakło też np.: "Nie widziałem, nie słyszałem, zarobiony jestem" opatrzonego rysunkiem Kardynała Dziwisza. Taki dokumentujący obecną sytuację album kosztuje 39 zł i możecie dostać go tutaj.

trwa ładowanie posta...

Kabak i Fundacja Rak’n’Roll

Skarpetki to moim zdaniem świetny prezent. Warunek jest jeden – muszą być piękne. Te od Kabaka nie tylko go spełniają, ale też przy okazji wspierają Fundację Rak’n’Roll. Powstały, by pomagać i szerzyć wiedzę o mocy profilaktyki.

Można je kupić pojedynczo albo w trzypaku. Bez znaczenia, jaką opcję wybierzecie, pomożecie podopiecznym fundacji zbierać na cycki, nowe fryzury i dragi. To idealny dodatek do większego prezentu, no i można je też założyć np. na wizytę kontrolną!

Para skarpetek kosztuje 25 zł i możecie je kupić tutaj.

trwa ładowanie posta...

DLA KOCIARZY/KOCIAREK I PSIARZY/PSIAREK

Rotaract

Rotaract to organizacja działająca na całym świecie. W Warszawie mają aż 5 klubów, a jeden z nich - Rotaract Wilanów International – aktualnie prowadzi projekt, który wspiera schronisko w Milanówku. Wolontariusze do tej pory na rzecz zwierząt przeznaczyli już karmę, pomogli w sprzątaniu, a teraz stworzyli też kalendarz.

Cały został zaprojektowany przez członków klubu, a zdjęcia do niego zrobiła znajoma fotografka. Znajdziecie na nich przesłodkich podopiecznych schroniska. Jeśli chcielibyście wesprzeć projekt, to możecie sprawić sobie ten kalendarz. Przysłowiowa cegiełka Waszego wsparcia to 35 zł i wystarczy, że wejdziecie tutaj, by ją przekazać.

trwa ładowanie posta...

Warto też śledzić działania Rotaractu. Wolontariusze wciąż, mniej więcej co dwa tygodnie, odwiedzają schronisko, a w przyszłości planują odmalować ściany w pokoju pooperacyjnym. To właśnie dzięki Wam takie prace będą mogły zostać zrealizowane!

Monika Małek

Monika tworzy idealne produkty dla wszystkich kociarek i kociarzy. W jej ofercie znajdziecie m.in. puzzle, kubki czy przypinki. Ma też przepiękne kalendarze (ścienne oraz książkowe!) i to właśnie do ich zakupu szczególnie zachęcamy, ponieważ 30% zysków ze sprzedaży każdego takiego kalendarza trafi do fundacji Ja Pacze Sercem.

"Mając kłaczkowy kotlendarz możesz wraz z resztą kociej społeczności świętować kocie święta takie jak: Dzień wyciągania zabawek spod lodówki czy Dzień miauczenia w nocy. Pewnie jesteś ciekaw, czy te święta istnieją naprawdę? JESZCZE nie, ale kto nam zabroni je świętować? Dzięki nim codzienność staje się weselsza i bardziej puchata".

- U Filemona

Kotlendarz ścienny kosztuje 45 zł, a kotlendarz książkowy 50 zł. A jeśli zdecydujecie się na coś innego, może skusicie się na Cegiełkę dla Ja Pacze Sercem?

trwa ładowanie posta...

TĘCZOWE PREZENTY

Miłość Nie Wyklucza

Nie zapominamy też o wsparciu osób LGBT+! Torby, skarpetki, plakaty, kubki, przypinki, czapki i szaliki – to wszystko znajdziecie na ich stronie. Nie dość, że każdy z ich produktów jest przepiękny, to jeszcze 100% zysku z naszych zakupów przeznaczane jest na cele statutowe Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. A do tego szyją w Polsce! Jeśli to nie jest prezent idealny, to nie wiem, co nim jest.

Przedział cenowy jest spory. Od rzeczy za 30 zł (przypinki) po rzeczy za 89 zł (szalik). W każdym razie to opcja na każdą kieszeń!

trwa ładowanie posta...

Kampania Przeciw Homofobii

Świetnym rozwiązaniem jest też koszulka Jestem przeciwko homofobii, ponieważ zysk z jej sprzedaży trafia do KPH. Tym samym wspieracie ich codzienne działania na rzecz równości w Polsce. Taka koszulka kosztuje 59 zł.

trwa ładowanie posta...

DLA FANÓW MOCNIEJSZEGO BRZMIENIA

Knock Out Production zaoferowała fanom ciężkiego grania specjalny merch. Znajdziecie w nim koszulki i bluzy, które można zamawiać do 11 grudnia. Dochód z ich sprzedaży twórcy przekażą wybranym domom pomocy społecznej oraz domom dziecka.

Ceny wahają się między 65 a 150 zł. Sprawdźcie sami tutaj.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1