lifestyle
Biedne Polaczki jedzą za dużo mięsa. Kupcie sobie mały samolot, to będziecie mogli polecieć na wakacje
prezent

Charytatywne prezenty na każdą kieszeń, czyli co kupować, żeby pomagać

Anna RusakAnna Rusak,08.12.2020 22:34

Skarpetki, kalendarze, koszulki i czapki. Coś dla miłośników zwierząt i dla tych, którym bliska jest równość. Ten prezentownik nie tylko sprawia radość, ale przede wszystkim niesie pomoc innym

bFPdilSH

Doradzaliśmy już, jakie ekologiczne prezenty możecie wręczyć w te święta. Powstał też prezentownik dla niej, dla niego, a nawet dla osób, które średnio znacie. Teraz czas na prezenty, które nie tylko cieszą, ale też pomagają. W końcu jeśli nie teraz, to kiedy?

Święta wydają się idealnym czasem, by pomyśleć o innych. O tych większych i mniejszych. Dlatego jeśli zamierzacie coś komuś wręczyć, a przy okazji chcielibyście pomóc, to ten prezentownik jest dla Was. Pamiętajcie, że to może być nawet drobiazg, dodatek do "głównego" prezentu. Jedno jest pewne – dzięki niemu na pewno "pomnożycie" radość dawania.

GIRL POWER

Strajk Kobiet

Zaczniemy od bardzo aktualnej propozycji, czyli od albumu Kobiety delikatne jak bomby. Transparenty 2020. To przygotowany przez @no_pic_no_chat fotoreportaż, który dokumentuje transparenty osób uczestniczących w demonstracjach. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na Strajk Kobiet.

bFPdilSJ

Znajdziecie tu kultowe już hasła, takie jak "Nawet mefedron ma lepszy skład niż rząd" i "Urodzę Wam lewaka". Nie zabrakło też np.: "Nie widziałem, nie słyszałem, zarobiony jestem" opatrzonego rysunkiem Kardynała Dziwisza. Taki dokumentujący obecną sytuację album kosztuje 39 zł i możecie dostać go tutaj.

Kabak i Fundacja Rak’n’Roll

Skarpetki to moim zdaniem świetny prezent. Warunek jest jeden – muszą być piękne. Te od Kabaka nie tylko go spełniają, ale też przy okazji wspierają Fundację Rak’n’Roll. Powstały, by pomagać i szerzyć wiedzę o mocy profilaktyki.

bFPdilSL

Można je kupić pojedynczo albo w trzypaku. Bez znaczenia, jaką opcję wybierzecie, pomożecie podopiecznym fundacji zbierać na cycki, nowe fryzury i dragi. To idealny dodatek do większego prezentu, no i można je też założyć np. na wizytę kontrolną!

Para skarpetek kosztuje 25 zł i możecie je kupić tutaj.

DLA KOCIARZY/KOCIAREK I PSIARZY/PSIAREK

Rotaract

Rotaract to organizacja działająca na całym świecie. W Warszawie mają aż 5 klubów, a jeden z nich - Rotaract Wilanów International – aktualnie prowadzi projekt, który wspiera schronisko w Milanówku. Wolontariusze do tej pory na rzecz zwierząt przeznaczyli już karmę, pomogli w sprzątaniu, a teraz stworzyli też kalendarz.

bFPdilSR

Cały został zaprojektowany przez członków klubu, a zdjęcia do niego zrobiła znajoma fotografka. Znajdziecie na nich przesłodkich podopiecznych schroniska. Jeśli chcielibyście wesprzeć projekt, to możecie sprawić sobie ten kalendarz. Przysłowiowa cegiełka Waszego wsparcia to 35 zł i wystarczy, że wejdziecie tutaj, by ją przekazać.

Warto też śledzić działania Rotaractu. Wolontariusze wciąż, mniej więcej co dwa tygodnie, odwiedzają schronisko, a w przyszłości planują odmalować ściany w pokoju pooperacyjnym. To właśnie dzięki Wam takie prace będą mogły zostać zrealizowane!

Monika Małek

Monika tworzy idealne produkty dla wszystkich kociarek i kociarzy. W jej ofercie znajdziecie m.in. puzzle, kubki czy przypinki. Ma też przepiękne kalendarze (ścienne oraz książkowe!) i to właśnie do ich zakupu szczególnie zachęcamy, ponieważ 30% zysków ze sprzedaży każdego takiego kalendarza trafi do fundacji Ja Pacze Sercem.

bFPdilSS

"Mając kłaczkowy kotlendarz możesz wraz z resztą kociej społeczności świętować kocie święta takie jak: Dzień wyciągania zabawek spod lodówki czy Dzień miauczenia w nocy. Pewnie jesteś ciekaw, czy te święta istnieją naprawdę? JESZCZE nie, ale kto nam zabroni je świętować? Dzięki nim codzienność staje się weselsza i bardziej puchata".

- U Filemona

Kotlendarz ścienny kosztuje 45 zł, a kotlendarz książkowy 50 zł. A jeśli zdecydujecie się na coś innego, może skusicie się na Cegiełkę dla Ja Pacze Sercem?

TĘCZOWE PREZENTY

Miłość Nie Wyklucza

bFPdilST

Nie zapominamy też o wsparciu osób LGBT+! Torby, skarpetki, plakaty, kubki, przypinki, czapki i szaliki – to wszystko znajdziecie na ich stronie. Nie dość, że każdy z ich produktów jest przepiękny, to jeszcze 100% zysku z naszych zakupów przeznaczane jest na cele statutowe Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. A do tego szyją w Polsce! Jeśli to nie jest prezent idealny, to nie wiem, co nim jest.

Przedział cenowy jest spory. Od rzeczy za 30 zł (przypinki) po rzeczy za 89 zł (szalik). W każdym razie to opcja na każdą kieszeń!

Kampania Przeciw Homofobii

bFPdilSU

Świetnym rozwiązaniem jest też koszulka Jestem przeciwko homofobii, ponieważ zysk z jej sprzedaży trafia do KPH. Tym samym wspieracie ich codzienne działania na rzecz równości w Polsce. Taka koszulka kosztuje 59 zł.

DLA FANÓW MOCNIEJSZEGO BRZMIENIA

Knock Out Production zaoferowała fanom ciężkiego grania specjalny merch. Znajdziecie w nim koszulki i bluzy, które można zamawiać do 11 grudnia. Dochód z ich sprzedaży twórcy przekażą wybranym domom pomocy społecznej oraz domom dziecka.

bFPdilTP

Ceny wahają się między 65 a 150 zł. Sprawdźcie sami tutaj.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
OnlyFans Feno: pierwsze konto polskiego rapera w historii!