8-latek kierował auto? Został zmuszony przez matkę

8-latek kierował auto? Został zmuszony przez matkę

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
18.04.2024 12:00

W Stanach Zjednoczonych doszło do szokującego zdarzenie. 8-letni chłopczyk został zmuszony do prowadzenia samochodu. Policja z Saint Louis nie mogła uwierzyć własnym oczom. Gdyby nie fakt, że dziecko jechało pod prąd, ta historia mogłaby mieć tragiczne zakończenie. Dlaczego matka kazała synowi chwycić za kierownicę?

Dzieci często marzą o karierze kierowcy Formuły 1 lub po prostu ciągnie ich do prowadzenia pojazdów. Młodzi fani motoryzacji z chęcią bawią się autkami typu Hot Wheels. Niektórzy rodzice kupują im nawet dostosowane do wzrostu i umiejętności malców elektryczne samochody, quady czy motocykle. Dzięki zabawkom dzieci mogą się poczuć jak prawdziwi kierowcy.

8-latek zmuszony do prowadzenia auta?

Pewien 8-latek ze Stanów Zjednoczonych usiadł za kierownicą prawdziwego auta. Nie była to próba zabawy, a rozkaz, który usłyszał od matki. 15 kwietnia ok. godz. 4 rano patrol policji z Saint Louis zaobserwował samochód jadący pod prąd. Funkcjonariusze nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy okazało się, że za kierownicą siedziało dziecko. Na tylnych siedzeniach pojazdu znajdowała się matka chłopca i jego 3-letnia siostra. Jakby tego było mało, dziewczynka jechała bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci fotelika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Marti Renti: "Freak fight to jest mocno szowinistyczny świat" | VibezTalk

Dlaczego matka zmusiła syna do prowadzenia pojazdu?

Latonya Mayes-Gale to 28-letnia mieszkanka USA. Kobieta miała rozkazać 8-letniemu synowi, aby ten usiadł za kierownicą samochodu. Dodatkowo oskarżono ją o zezwolenie 3-letniej dziewczynce jazdę pojazdem prowadzonym przez małoletniego. Policja zatrzymała nieodpowiedzialną matkę. Grozi jej kara co najmniej roku pozbawienia wolności.

8-latek kierował auto? Został zmuszony przez matkę
8-latek kierował auto? Został zmuszony przez matkę (Canva)

Amerykanka nakazała synowi jazdę samochodem, ponieważ "źle się poczuła". Lokalne media podają, że jej samopoczucie spowodowane było wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu. W internecie pojawiły się również informacje o rzekomym braku przytomności kobiety. Niektóre portale twierdzą, że w momencie zatrzymania przez policję, nie była przytomna.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0