Alina Baikova wykonała odważny gest w Cannes.

Uderzyła w Putina na czerwonym dywanie w Cannes. Nie uwierzycie, co miała na sobie

Źródło zdjęć: © @alina_baikova instagram, canva
Marta Grzeszczuk,
28.05.2023 14:52

Modelka Alina Baikova pojawiła się na czerwonym dywanie w Cannes w t-shircie z mocnym przesłaniem. Została natychmiast otoczona przez ochronę i wyproszona z terenu festiwalu filmowego.

Alina Baikova to bardzo popularna modelka z Ukrainy. Chodziła po wybiegu dla takich marek jak Dior, Lanvin czy Hermes. 25 maja pojawiła się na festiwalu w Cannes w klasycznym beżowym trenczu. Gdy go rozpięła, okazało się że ma na sobie oversizową koszulkę z napisem "F*ck you Putin".

trwa ładowanie posta...

Baikova w opisie posta na Instagramie informuje, że natychmiast została poproszona o zapięcie płaszcza. Gdy odmówiła, została odeskortowana spod pałacu festiwalowego przez ochronę. W poście Baikova podkreślila, że Ukrainki i Ukraińcy nie mają możliwości żyć, jak gdyby nigdy nic i wybrać apolityczność. W tej samej wiadomości umieściła też film ze zrujnowanego Bakhmutu.

Ukraińska Modelka zaatakowała Putina

Modelka z gorzką ironia napisała, że ludzie w Ukrainie są równie zmęczeni wojną w ich kraju, jak reszta świata jest zmęczona wiadomościami o niej. Zaznaczyła, że Rosja musi opuścić ukraińskie terytoria, żeby zostały przywrócone pokój i spokój. Festiwal w Cannes nie dopuścił w tym roku rosyjskich filmów do udziału w wydarzeniu.

Gest Baikovej nie był pierwszą próbą przypomnienia gościom w Cannes i międzynarodowej publiczności, że wojna w Ukrainie trwa i że w konsekwencji wciąż rozgrywają się tysiące ludzkich tragedii. Jeszcze mocniejszy przekaz miała w 2022 r. aktywistka francuskiej grupy "SCUM".

trwa ładowanie posta...

Aktywista pojawiła się na czerwonym dywanie półnaga. Na torsie miała namalowane flagę Ukrainy i hasło "Stop r*ping us" (przestańcie nas gw*łcić), jej białe majtki były wymazane czerwoną substancją, sugerującą krew. Jak poinformowała na Twitterze "SCUM" ten gest miał zwrócić uwagę na zbrodnie, których na Ukrainkach dokonują Rosyjscy żołnierze.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1