popkultura
Aresztowania w związku z zabójstwem Tupaca. Przełom po 27 latach
"Strażnicy Galaktyki vol. 3" już w kinach

Premiera "Strażników Galaktyki vol. 3". Czeka nas dużo wzruszeń

Źródło zdjęć: © @Guardians Twitter, Canva
Marta Grzeszczuk,
05.05.2023 09:30

Premiera "Strażników Galaktyki vol. 3" już dziś, 5 maja. To ostatnia część przygód niezwykłej drużyny Star-Lorda. Czego możemy się spodziewać?

"Strażnicy Galaktyki vol. 3" to ostatnia część przygód najmniej spiętych bohaterów Uniwersum Marvela. Pisaliśmy już o trailerze ostatniej odsłony "Strażników", który zdradza całkiem sporo szczegółów. Co o filmie sądzą krytycy, którzy mieli okazję go już zobaczyć?

Na portalu "Rotten Tomatoes", który zbiera głosy recenzentów z wielu źródeł, "Strażnicy" dostali solidne 80 proc. na 100 możliwych. Dla porównania, pierwsza część trylogii została oceniona przez krytyków aż na 92 proc., a dwójka dostała od nich 85 proc.

Autorzy dotychczas opublikowanych recenzji są zgodni, że największą wartością serii, są więzi między jej bohaterami. Część z krytyków nie jest jednak zachwycona, że w tej odsłonie wzajemne emocje są po prostu mało subtelnie wygłaszane. Oliver Jones z tygodnika "Observer" pisze, że film "redukuje skomplikowane relacje do nienaturalnie żarliwych proklamacji."

Jeszcze dalej idzie Glen Weldon z radia NPR. Pisze o reżyserze, Jamesie Gunnie: "Oglądanie 'Strażników Galaktyki vol. 3', to oglądanie filmowca, który bardzo mylnie uwierzył, że najlepszym sposobem na przekazanie tego, co ma do powiedzenia, jest wykrzyczenie Ci tego prosto w ucho. " 

"Strażnicy Galaktyki vol. 3" celebracją życia

Nie brakuje jednak głosów dużo bardziej pozytywnych. Christian Holub z "Entertainment Weekly" napisał: "Miło, gdy filmy o superbohaterach pamiętają, że miały być o ratowaniu życia, a nie o jego odbieraniu, a "Strażnicy Galaktyki vol. 3" często jest celebracją życia [...]."

Dużo o obecnym stanie filmów o superbohaterach mówi fakt, że los małego, wystraszonego szopa, pociąga za sznurki w naszych sercach silniej, niż jakakolwiek innej osoby czy planety w opałach w Uniwersum Marvela.

- Peter Howell

Pozostaje tylko udać się do kina i samemu ocenić, z którymi recenzentami bardziej się zgadzamy. I sprawdzić co przydarzyło się Rocketowi.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
50 tys. dol. uleczy złamane serce? Fan Drake'a miał okazję się przekonać