James Gunn reżyserem "Superman: Legacy"

"Superman: Legacy" zyskał reżysera. Najlepszy możliwy wybór?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Wikipedia, YouTube - DC
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.03.2023 11:30

Fani uniwersum DC mogą otwierać butelki z szampanem. Widowiskiem "Superman: Legacy" zaopiekuje się twórca w największym stopniu odpowiedni do tej roboty. Możecie go kojarzyć ze "Strażników Galaktyki" i "Legionu Samobójców".

To jest pewne - powstanie nowy film o ostatnim synu Kryptona. Za scenariusz i reżyserię "Superman: Legacy" będzie odpowiadał James Gunn. To twórca, który jest nieobcy miłośnikom kina superbohaterskiego. Portfolio jego filmowych dokonań obejmuje m.in. trylogię "Strażników Galaktyki", "Legion Samobójców" czy serial "Peacemaker".

Do pomocy przy pisaniu scenariusza do "Superman: Legacy" zaangażował się szef DC Studios Peter Safran. Premiera widowiska jest zaplanowana na 11 lipca 2025 r. Data jest symboliczna dla Gunna, gdyż jego ojciec obchodzi wtedy urodziny.

James Gunn wyreżyseruje "Superman: Legacy"

Gunn przy okazji ogłoszenia nowych informacji o "Superman: Legacy" zwierzył się fanom z osobistej historii: "Straciłem tatę blisko trzy lata temu. Był moim najlepszym przyjacielem. Nie rozumiał mnie, gdy byłem dzieckiem, ale wspierał moją pasję do komiksów i kina. Gdyby nie on, nie zająłbym się tym filmem" - wyznał twórca we wpisie na Twitterze.

Artysta stwierdził, że już wiele lat temu otrzymał propozycję wyreżyserowania filmu o Supermanie. Odmówił, gdyż nie miał wystarczająco satysfakcjonującego pomysłu na tę legendarną postać.

trwa ładowanie posta...

Mniej niż rok temu Gunn wpadł na pomysł, by skupić się na dziedzictwie ikonicznego bohatera. Stworzona przez niego historia dotyczy tego, jak rodzice Supermana z Kryptonu i rodzice na Ziemi mówią mu, kim jest i jakich wyborów dokonuje.

"Superman: Legacy" - o czym opowie?

"Superman: Legacy" otworzy nową erę w kinowym uniwersum DC. Jak swego czasu wyjaśnił Peter Safran, film ma koncentrować się na młodym Supermanie, który mierzy się z kryptońskim dziedzictwem i ziemskim wychowaniem. Nowy Człowiek ze Stali będzie "ucieleśnieniem prawdy, sprawiedliwości i amerykańskiego stylu życia". Bohater będzie się kierował "ludzką życzliwością w świecie, który uważa życzliwość za staroświecką".

Nadal pozostaje zagadką, kto wcieli się w nowego Supermana. W grudniu 2022 r. z tą rolą pożegnał się wieloletni odtwórca Człowieka ze Stali Henry Cavill.

Źródło: The Hollywood Reporter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0