Laluna Unique na Instagramie

Influencerki promują 'tureckie zęby'. Zabiegi szkodliwe dla zdrowia!

Źródło zdjęć: © Laluna Unique / Instagram
Natalia Witulska,
12.04.2023 13:45

W medycynie estetycznej nie ma nic złego, dopóki zabiegi przeprowadzane są przez specjalistów i w odpowiednich warunkach. Problem zaczyna się wtedy, kiedy internetowe celebrytki promują kliniki owiane złą sławą. Po co? Dla darmowych operacji.

11 kwietnia 2023 r. w polskim internecie zawrzało. Media społecznościowe obiegła informacja, że 5 kwietnia 2023 r. życie straciła kobieta, która zdecydowała się na operację plastyczną w tureckiej klinice Comfort Zone. Do tragedii doszło zaledwie 10 dni po zabiegu. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, jednak kobieta wybrała na zbieg właśnie to miejsce, ponieważ poleciła je na Instagramie Katarzyna Alexander, znana lepiej jako Laluna Unique. Sprawę nagłośniła Maja Staśko.

Maja Staśko na insta story przybliża śmierć kobiety
Maja Staśko na insta story przybliża śmierć kobiety (Maja Staśko , Instagram)

O co chodzi z operacjami w Turcji?

O operacjach plastycznych wykonywanych w Turcji zrobiło się głośno, gdy 14 lipca 2022 r. brytyjski Daily Mail opublikował artykuł, w którym dokładnie opisano skutki uboczne zabiegów. Dodatkowo 21 lipca 2022 r. BBC stworzyło dokument o panującym w Europie trendzie.

"Trend 'tureckich zębów' pozostawia tysiące Brytyjczyków z martwymi pniami zębów, ropniami i poważnymi problemami dentystycznymi: NHS płaci za naprawy wielu osób, które wylatują po obniżone ceny koron i licówek, napędzanych marzeniem o idealnej rzeczywistości i telewizyjnym uśmiechu" - można przeczytać w ww. artykule.

Dlaczego w Polsce nastała moda na tureckie zabiegi?

Esmeralda Godlewska
Esmeralda Godlewska (AKPA , AKPA)

Polscy internetowi celebryci zadbali o to, aby i do Polski dotarł trend na wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej w Turcji. Reklamy kliniki Comfort Zone można było zobaczyć w mediach społecznościowych u gwiazd programu Warsaw Shore: Ewelony, Arnolda Jabłońskiego czy Wiktorii Robert. Prym w promocji wiodła jednak Laluna Unique, a od 11 kwietnia 2023 r. turecką placówkę reklamuje również Esmeralda Godlewska.

Trzeba jednak podkreślić, że Ewelona zrezygnowała ze współpracy z podejrzaną kliniką i opowiedziała o swoich złych doświadczeniach na Instagramie. Postanowiła również głośno skrytykować Esmeraldę Godlewską za promowanie niebezpiecznej dla zdrowia i życia placówki.

Ewelona o Esmeraldzie Godlewskiej i promowaniu Comfort Zone
Ewelona o Esmeraldzie Godlewskiej i promowaniu Comfort Zone (Ewelona , Instagram)

Ewelona na Instagramie powiedziała, że w klinice Comfort Zone otrzymała zgodę na aż sześć (!) operacji jednocześnie. Mówiła również, że od początku czuła, że dzieje się z nią coś niedobrego.

- Ja czułam, że coś się dzieje ze mną nie tak, bo byłam mega, mega słaba. Nie mogłam oddychać, leżałam pod tlenem. Bezpośrednio po wybudzeniu po operacji też nie mogłam oddychać - opowiedziała w wyróżnionych relacjach.

Ewelina opowiedziała również o niebezpiecznych dla życia skutkach wykonanej w klinice Comfort Zone operacji. Wspominała, że miała martwicę i konieczne było nacinanie jej skóry 'na żywca'.

"Doktor powiedział, że powinni mnie wziąć na stół i otworzyć plecy, ale tego nie mogą zrobić, bo bym nie przeżyła" - można przeczytać na profilu celebrytki.

Laluna Unique i Maja Staśko w sprawie kliniki Comfort Zone

Laluna i Maja Staśko
Laluna i Maja Staśko (Instagram)

Głos w sprawie postanowiła zabrać również aktywistka Maja Staśko, która wprost skrytykowała promowanie niebezpiecznej dla życia i zdrowia kliniki. Zwróciła uwagę na fakt, że Laluna jest największą propagatorką Comfort Zone.

Na udostępnionym przez Staśko story na Instagramie można zobaczyć, że do Laluny odezwał się pewien chłopak. Napisał wprost, że to przez jej reklamę tureckiej placówki nie żyje kobieta. Katarzyna Alexander postanowiła odpowiedzieć w mocny, dosadny i niecenzuralny sposób. Dodatkowo stwierdziła, że operowana kobieta miała Covid-19, była bardzo chora i zdecydowała się na 10 operacji jednocześnie.

- Ja za swoje operacje [...] płacę i od ośmiu lat jestem w tej klinice, nigdy nic mi się nie stało - podsumowała na udostępnionych głosówkach.

Maja Staśko o Lalunie Unique
Maja Staśko o Lalunie Unique (Maja Staśko , Twitter)

Zdenerwowana Laluna Unique postanowiła na Instagramie zapowiedzieć reportaże.

Odpowiedź Laluny na oskarżenia
Odpowiedź Laluny na oskarżenia (Laluna Unique , Instagram)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
szkoda słów,zgłoś
W Korei ulzzang robią się przynajmniej ładnie a tutaj jakas masakra
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)