"Gówniara z paletką" na liście najbardziej wpływowych osób "Time"
Jak co roku magazyn "Time" udostępnił listę najbardziej wpływowych osób na świecie. W ekskluzywnym zestawieniu znalazła się Polka. Dlaczego Iga Świątek zasłużyła sobie na to wyróżnienie?
Iga Świątek to polska tenisistka, która od kwietnia 2022 r. jest numerem jeden w światowym rankingu WTA. Jest zwyciężczynią 12 turniejów w grze pojedynczej, w tym trzech turniejów wielkoszlemowych: French Open 2020 i 2022, a także US Open 2022.
Podobne
"Kiedy Iga Świątek gra w tenisa, przychodzą na myśl trzy rzeczy: piękno, siła i prawda."
W magazynie "Time" sylwetkę Igi przybliżyła Mikaela Shiffrin, amerykańska narciarka alpejska. Podkreśliła, że polska tenisistka podczas swojej drogi na szczyt zawsze wykazywała się wrażliwością. Świątek doceniała wszystkich, którzy ją wspierali. Nieraz dziękowała sztabowi szkoleniowemu, psychologowi oraz fanom.
Shiffrin napisała, że Iga nigdy nie bagatelizowała zdrowia psychicznego. Opowiadała o swoich problemach na korcie, a także o tym, że regularne spotkania z psychologiem pomogły jej grać lepiej i radzić sobie z emocjami. Warto pamiętać, że liderka rankingu w październiku 2022 r. przekazała wygraną z turnieju na polską psychiatrię.
Amerykańska alpejka podkreśliła również, że Iga Świątek wspiera Ukraińców od początku rosyjskiej agresji. Od pierwszego dnia wojny gra z flagą wschodnich sąsiadów na czapce.
"Jako sportowiec, a co ważniejsze jako człowiek ucieleśnia pewność siebie, którą każdy powinien naśladować - pewność działania, a nie zwykłej gadaniny" - napisała Shiffrin.
Gratulujemy Idze wyróżnienia. Życzymy kolejnych, wielkich sukcesów na korcie oraz poza nim!
W temacie społeczeństwo
- Ile kosztuje toaleta nad polskim morzem w 2025 r.? Wolałeś tego nie wiedzieć...
- "Będzie trzeba to pójdę na wojnę"? Młody Polak nie chce walczyć za polityków
- Grok obraża premiera Polski? Elon Musk: "Wykonywał polecenia użytkowników"
- Krzysztof Gonciarz wrócił do Polski jak bohater? Na lotnisku witali go widzowie
Popularne
- Nowa dziewczyna Marcina Dubiela ma już chłopaka? Influencer w szoku
- Nakrętki przyczepione do butelek frustrują Szwedów? Mieszkańcy walczą z dyrektywą
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut 3"? Szalony finał talent show Friza
- "Zakaz wnoszenia bagażu niezależnie od rozmiaru". UOKiK stawia zarzuty Live Nation.
- Dlaczego Taco nie zagrał na koncercie Quebo? "Szykują coś nowego"
- Wielkie jelito stanęło w Opolu. Mieszkańcy łapią się za głowę?
- Afera o dom FAZY. Friz załatwił dziewczynom łazienkę bez rolet
- Bagi wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"? Spokojnie, Wojtek Kucina go wkręci
- Krzysztof Gonciarz wrócił do Polski jak bohater? Na lotnisku witali go widzowie