Check out english version
społeczeństwo
Ile osób można obrazić w jednym wpisie? Przemysław Czarnek idzie na rekord
Marta Kostiuk wygwizdana po meczu z Sabalenką

Kostiuk zawiedziona w Paryżu. Zadziwiająca reakcja kibiców

Źródło zdjęć: © Wikipedia - Aryna Sabalenka, Wikipedia - Marta Kostiuk / Canva, Wikipedia
Natalia Witulska,
29.05.2023 11:15

Od niedzieli 28 maja w Paryżu trwa tenisowy turniej wielkoszlemowy French Open. Wydawać się mogło, że największe emocje będą dotyczyły sportowych kwestii. Nic bardziej mylnego. Media społecznościowe skupiły się na reakcji ukraińskiej tenisistki po przegranym meczu.

Marta Kostiuk to ukraińska tenisistka z Kijowa. W pierwszej rundzie Roland Garros spotkała się z Białorusinką Aryną Sabalenką. Po przegranym meczu Ukrainka nie podała ręki przeciwniczce, a to nie spodobało się kibicom na stadionie.

Kostiuk vs. Sabalenka

Gdy w ubiegłym tygodniu tenisowy świat dowiedział się, że w pierwszej rundzie French Open spotkają się Sabalenka i Kostiuk, internet zawrzał. Użytkownicy mediów społecznościowych spekulowali, jak będzie wyglądała interakcja między zawodniczkami i czy w ogóle do takiej dojdzie. Wszystko przez trwającą od ponad roku rosyjską agresję w Ukrainie, którą oficjalnie wspiera Białoruś.

W niedzielę 28 maja na głównym korcie French Open pojawiły się Aryna SabalenkaMarta Kostiuk. Atmosfera między paniami była tak gęsta, że można było ciąć ją noże. Tenisistki nie patrzyły na siebie i nie ustawiły się do wspólnego zdjęcia.

trwa ładowanie posta...

Aryna Sabalenka pokonała Martę Kostiuk 2:0. Warto podkreślić, że w tenisie istnieje tradycja, że zawodnicy podają sobie ręce. Ukrainka nie miała jednak zamiaru tego robić. Nie spoglądając na rywalkę, od razu udała się do sędziego i podziękowała mu za mecz. Następnie chwyciła swoje rzeczy i zaczęła schodzić z kortu.

Zadziwiająca reakcja kibiców

Zachowanie Marty Kostiuk nie spodobało się kibicom w stolicy Francji. Na stadionie słychać było gwizdy i buczenie, gdy ukraińska tenisistka opuszczała kort.

trwa ładowanie posta...

Reakcja kibiców była dość zaskakująca. Marta Kostiuk od początku wojny w Ukrainie nie podaje ręki po zakończonych meczach tenisistkom z Rosji oraz Białorusi. Na konferencji prasowej nie ukrywała swoich emocji.

Szczerze mówiąc, ci ludzie powinni się wstydzić. Chciałabym wiedzieć, jak ci kibice zareagują na takie zachowanie za 10 lat, kiedy wojna się zakończy. Myślę, że oni też będą zdawać sobie sprawę z tego, co zrobili.

- Marta Kostiuk

"Nie szanuję Aryny Sabalenki"

Aryna Sabalenka nieraz wypowiadała się w kwestii trwającej w Ukrainie wojnie. Nigdy wprost jej nie skrytykowała, podkreślała jedynie, że polityka nie powinna wchodzić do sportu. Takie zachowanie nie podoba się ukraińskim zawodniczkom.

trwa ładowanie posta...

- Nie mogę uszanować jej opinii dotyczących najważniejszych spraw na świecie. Powiedziała [Sabalenka], że jej nienawidzę. Nigdy nie powiedziałem, że jej nienawidzę. Po prostu jej nie szanuję - powiedziała na konferencji Kostiuk spytana o Sabalenkę.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Aktywiści blokowali Maraton Warszawski. "Żadnego nowego gazu"