disney
Disney+. "She-Hulk" - odcinek 3. Abominacja, Wong i Megan Thee Stallion [RECENZJA]
Rosjanie cieszą się, ze Disney odszedł z Rosji.

Rosjanie cieszą się, że Disney wyszedł z Rosji. Nie będą musieli patrzeć na "czarne i męskie" księżniczki

Źródło zdjęć: © vibez.pl
Marta MuniakMarta Muniak,22.04.2022 12:39

Jak czytamy w artykule opublikowanym na stronie agencji RIA Novosti, Rosjanie tak naprawdę zyskują na wyjściu amerykańskiego giganta, bo Disney "okalecza dzieci". Na czym to "okaleczanie" ma polegać? Na większej różnorodności w produkcjach.

bGxvzlYj

Odkąd część zachodnich firm odeszła z Rosji, kremlowscy propagandziści próbują przekonywać społeczeństwo, że to nawet lepiej, bo i tak nie pasowały do konserwatywnej, rosyjskiej kultury. Zwykli Rosjanie zdają się podzielać to zdanie. Ostatnio wyrażali swoją radość pod nową reklamą Zary, w której występuje para jednopłciowa. Wcześniej, niektóre celebrytki niszczyły torebki Chanel.

Tym razem przyszła pora na Disneya, który na początku marca wstrzymał działalność w Rosji.

Jak czytamy w artykule opublikowanym na stronie agencji RIA Novosti, Rosjanie tak naprawdę "zyskują" na wyjściu amerykańskiego giganta, bo "Disney okalecza dzieci".

bGxvzlYl

Czym jest okaleczanie dzieci? Nie, nie chodzi tutaj o zbrodnie jakich dokonują rosyjscy żołnierze na ukraińskich dzieciach. Według putinowskiego propagandzisty największym zagrożeniem dla dzieci są… coraz to mniej białe i coraz mniej kobiece księżniczki.


Ich twarze z roku na rok stawały się coraz mniej białe i śnieżne, zauważalnie ciemniejsze, aż Mała Syrenka stała się po prostu czarna.


Kobieta na ekranie powinna być teraz Śnieżką z zakrwawionym mieczem lub umięśnionym sportowcem - pozbawionym atrybutów swojej płci. Mężczyzną powinno być coś bladego, kruchego i nieprzydatnego.

Merida Waleczna - pierwszy zwiastun PL

Jak stwierdza autor tekstu: "z taką kulturą i takimi wartościami łatwo i przyjemnie się rozstać". Kremlowskiemu publicyście nie spodobała się też zapowiadana większa liczba postaci LGBTQ+.

bGxvzlYn

Większa różnorodność w filmach Disneya to pokłosie niedawnej afery ze studiem Pixar. Firma miała dotować polityków, którzy lobbowali za ustawą "Don’t Say Gay", która została wprowadzona na Florydzie. Gdy wszystko wyszło na jaw, przedstawiciele The Walt Disney Company publicznie skrytykowali ustawę i zapowiedzieli, że nie będą dłużej wspierać polityków, którzy przyczynili się do tego, że kontrowersyjna ustawa weszła w życie. Gubernator stanu Floryda w odpowiedzi zapowiedział zniesienie specjalnego statusu samorządności parku Walt Disney World. Status ten daje firmie liczne przywileje.

Rosyjski propagandzista oczywiście chwalił nowe prawo.

Wydaje się, że pod tym propagandowym tekstem mógłby się podpisać niejeden polski dziennikarz z tzw. prawej strony. Przecież narzekania na coraz to bardziej samodzielne księżniczki czy rasistowskie uwagi dotyczące koloru skóry postaci to w Polsce nic nowego… I nie tylko w Polsce. Jaki z tego wniosek? Zawsze można zamieszakać w Rosji. Tam takich "wymysłów" nie ma.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
"Dziwny świat". Nastoletni gej główną postacią animacji Disneya.