lifestyle
Internauci oburzeni zachowaniem Pauliny u Wersow. Gratulują Mini Majkowi rozstania
Rosjanki NISZCZĄ rzeczy od Chanel… bo firma NIE sprzeda im rzeczy, nawet w Dubaju

Rosjanki NISZCZĄ rzeczy od Chanel… bo firma NIE sprzeda im rzeczy, nawet w Dubaju

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.04.2022 11:30

Rosjanki wpadły w szał, bo nie mogą już kupić nic od Chanel. Nawet jeżeli influencerki wyjadą do Dubaju. Firma odgórnie zabroniła sprzedaży osobom z Rosji.

Za naszą wschodnią granicą trwa aktywny konflikt zbrojny. Życie straciło tysiące osób, a miliony musiały uciekać w pośpiechu. Niektóre firmy zareagowały natychmiastowo, wycofując się ze sprzedaży swoich produktów na terenie Rosji tymczasowo lub permanentnie. Wcześniej influencerki płakały przez brak Instagrama - a teraz płaczą, bo firma nie chce im pozwolić na przywiezienie torebki do Rosji xD

O co chodzi z tym banem?

Sankcje oraz wszelkie "antyrosyjskie: kroki działają mniej-więcej tak: firmy się wycofały z Rosji i nie sprzedają tam rzeczy. Ale to nie oznacza, że Rosjanki i Rosjanie nie mogą wyjechać do np. Szwajcarii czy Dubaju i tam zakupić nową torebkę, czy iPhone’a.

To taki mur, który działa jedynie na osoby biedniejsze. Dzieci oligarchów mogą sobie pozwolić na krótkiego tripa poza granice Rosji. Chanel jest jedną z firm, które dołożyły kolejną cegiełkę do tego muru, odmawiając sławnym i bogatym Rosjankom zakupów poza Rosją.

Jak podają polskie źródła, m.in. Buisness Insider oraz INN, rosyjskie celebrytki mają mieć bana na zakupy w luksusowych markach.

Liza Litwin informuje o sytuacji, która spotkała ją w butiku Chanel w Dubaju. Znaczy: przy zakupie torebki Chanel, "chciano" zmusić ją do podpisania specjalnego oświadczenia. "Nie mieszkam w Rosji i nie będę jej nosić na terytorium Rosji". Wtedy celebrytka odmówiła zakupów.

Posty rosyjskich influencerek
Posty rosyjskich influencerek (Telegram)

Problem z powyższym przykładem jest prosty: rodzime media wskazują, że źródłem tych rewelacji jest propagandowy dziennik "Komsomolska Prawda". Za to rosyjskojęzyczne media wskazują za źródło m.in. portal "Super.ru".

Inna artystka/celebrytka z Rosji, Anna Kałasznikowa, miała usłyszeć od kierownika sklepu Chanel, że firma wie, że Anna jest sławna w Rosji i że jej zakupy od razu trafią do jej kraju:

Wiemy, że jesteś rosyjską gwiazdą i wiemy też, że zawieziesz zakupy do Rosji, więc nie możemy sprzedawać produktów naszej marki.

trwa ładowanie posta...

Inn Poland przytoczył przykład producentki muzycznej, Jany Rudkowskiej, żony olimpijskiego mistrza łyżwiarstwa figurowego. Miała się żalić, że od 20 lat kupowała rzeczy od Chanel i "zostawiła tam milion euro" - a teraz sytuacja z banem ma być upokarzająca. Jana współpracowała z m.in. Dimą Biłanem. Kojarzyć go możecie z dwóch występów na Eurowizji.

Posty rosyjskich influencerek
Posty rosyjskich influencerek (Telegram)

Influencerki zaatakowały… nożyczkami

Jak teraz znane Rosjanki protestują? Za pomocą nożyczek i innych destruktywnych rzeczy. Tak, m.in. wyżej wspomniane influencerki pokazały twardo, że nikt nie będzie im mówił, czego nie mogą kupować.

Powstał trend na Instagramie, #ChanelДавайДоСвидания, czyli luźno tłumacząc "do widzenia Chanel" XDDDD

Rosjanki niszczą swoje rzeczy Chanel w imię… walki z rusofobią?

W tym filmie nie nawołuję do niszczenia rzeczy jakiejkolwiek marki, chcę tylko powiedzieć, że żadna torba, żadna rzecz nie jest warta mojej miłości do mojego kraju i mojego szacunku do samej siebie [...] Jestem przeciwna rusofobii, jestem przeciwna marce, która wspiera rusofobię i dyskryminację kobiet ze względu na narodowość. My, Rosjanki, jesteśmy piękne bez względu na to, czy mamy torebkę Chanel, czy nie. Wiemy o tym my, wie o tym marka @chanelofficial i wie o tym cały świat.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Co można tutaj dodać?

Sankcje dla Rosji to nie rusofobia. Rosja napadła na suwerenne państwo. Rosyjscy żołnierze w bestialski sposób mordują, grabą i gwałcą. W Buczy doszło do ludobójstwa. A te influencerki mają problem, że nie mogą sobie kupić jakiejś torebeczki?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 183
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 23
  • emoji kupka - liczba głosów: 31
Majonez wegański na Wielkanoc. Który jest najlepszy? Sprawdzamy