społeczeństwo
Nikita prawie straciła palec. Dopadła ją sepsa
Noa Kirel podczas prezentowania uczestników Eurowizji

Piosenkarka z Izraela o 12 punktach od Polski na Eurowizji. Wspomniała Holocaust

Źródło zdjęć: © Instagram - Noa Kirel / Canva, Instagram
Natalia Witulska,
20.05.2023 14:15

Noa Kirei wywołała burzę w internecie. Wszystko przez skomentowanie 12 punktów od Polski podczas konkursu Eurowizji. Reprezentantka Izraela zasugerowała, że za Holocaust odpowiedzialni są Polacy.

Mogłoby się wydawać, że emocje po 67. konkursie piosenki Eurowizji już opadły. Okazało się jednak, że młoda reprezentantka Izraela Noa Kirel nie posiada podstawowej wiedzy historycznej i mówi o tym otwarcie. Skandaliczne słowa piosenkarki odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Noa Kirel nie wie, kto jest odpowiedzialny za Holocaust?

22-letnia piosenkarka z Izraela zajęła na Eurowizji trzecie miejsce. Warto zaznaczyć, że konkursowych "dwunastek", czyli punktów od sędziów krajowych, otrzymała aż pięć. Jednym z państw, które również przyznały Kirel najwyższą ocenę była Polska. Piosenkarka spytana o to, jak się czuje z wynikiem, musiała pomylić nasz kraj z Niemcami, ponieważ w wywiadzie dla ynetnews.com wypowiedziała takie słowa:

"Czuję się zwycięsko. Otrzymanie maksymalnej oceny od Polski było prawdziwym momentem zwycięstwa w związku z przeszłością mojej rodziny, która ucierpiała w Holocauście. Moim zwycięstwem było ponowne umieszczenie Izraela na mapie, zostawienie po sobie śladu i sprawienie, że mój kraj był ze mnie dumny".

trwa ładowanie posta...

Na Twitterze rozpętała się burza. Na temat skandalicznej wypowiedzi młodej artystki zaczęli wypowiadać się politycy oraz aktywiści. Posłanka Lewicy Anna Maria-Żukowska w mediach społecznościowych napisała: "Czy ta wypowiedź odzwierciedla poziom edukacji na temat Holokaustu w Izraelu? Czy młodym ludziom w Izraelu wydaje się, że Holokaust spowodowała Polska, nad którą młoda obywatelka Izraela może odnieść po latach moralne zwycięstwo, czy co?

trwa ładowanie posta...

Noa Kirel wspiera armię państwa Izrael

Warto przypomnieć, że Noa Kirel otwarcie wspiera izraelską armię, która od lat otwarcie krytykowana jest za bombardowanie Palestyny. Dodatkowo Izarel oskarżany jest o czystki na ludności cywilnej. Dziewczyna miała powiedzieć, że "nigdy nie miała wątpliwości co do słuszności zachowań izraelskiej armii".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Badanie piersi nastolatek w szkole. Czy to za wcześnie?