Zaćmienie i pełnia w Skorpionie to wg Zodiakar poważne wyzwanie

Pełnia i zaćmienie Księżyca w Skorpionie. Maj będzie intensywny?

Źródło zdjęć: © canva
Marta Grzeszczuk,
04.05.2023 10:30

5 maja będzie miało miejsce pierwsze z dwóch tegorocznych zaćmień Księżyca. Dzień później naturalny ziemski satelita wejdzie w majową pełnię. Zodiakary zapowiadają turbulencje.

Majowe pełnia i zaćmienie Księżyca w Skorpionie są zapowiadane jako intensywny emocjonalnie czas, kiedy będziemy mierzyć się z demonami przeszłości. Będziemy wracać myślami do niezałatwionych tematów z przeszłości. Zodiakary zachęcają do wykorzystania tego czasu na pozbycie się skumulowanych emocji i pozamykanie pewnych rozdziałów.

trwa ładowanie posta...

Jak informuje na TikToku wróżka Akima, zaćmienie Księżyca będzie miało swoją kumulację 5 maja o 17:22. Ostrzega, że wyciągnie ono na światło dzienne bolesne historie z przeszłości, z którymi nie zmierzyliśmy się do tej pory.

Akima radzi, żeby wykorzystać ten czas na przetransformowanie tego bólu w lekcje. Zachęca, żeby nie blokować emocji, domknąć związane z nimi konflikty i w ten sposób zrobić miejsce dla nowych, lepszych doświadczeń. To rozsądna rada, nie tylko na 5 maja. Ze swojej strony podpowiadamy, że ten opis dość dobrze oddaje to, jak pracuje się w terapii.

Kwiatowa Pełnia w Skorpionie

Według Marzeny Drygacz, która używa pseudonimu Akima, 6 maja nie będzie łatwiejszy. Kwiatowa Pełnia osiągnie punkt szczytowy o 19:36. Kwiatowa brzmi miło, ale gdy dodamy "w Skorpionie", zaczyna się robić złowieszczo. Tym bardziej, że wciąż jesteśmy w retrogradacji Merkurego.

trwa ładowanie posta...

Tego dnia trudno będzie nam powstrzymać ekspresję intensywnych emocji. Akima przewiduje, że może to zaowocować konfliktami, rozstaniami i mandatami od drogówki. Radzi przełożenie trudnych rozmów na inną datę. Tu również przychylamy się do rady Akimy i zachęcamy do stosowania jej w również w pozostałe dni kalendarza.

Gdy w konfliktowym momencie czujemy, że emocje przejmują nad nami kontrolę, warto spróbować wziąć głęboki oddech i zrobić krok w tył. Pozwoli nam to uniknąć powiedzenia o tych kilka słów za dużo. Gdy jesteśmy w silnym stresie, słabiej działa frontalna część naszego mózgu, która odpowiada za regulację naszego zachowania.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0