Ellen DeGeneres rezygnuje z prowadzenia kultowego show

Zmierzch legendy. Ellen DeGeneres rezygnuje z prowadzenia kultowego show

Źródło zdjęć: © YouTube @TheEllenShow / YouTube @TheEllenShow
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.05.2021 13:25

"The Ellen DeGeneres Show" to ikoniczny i wielokrotnie nagradzany program rozrywkowy z widownią na całym świecie. Prowadząca show, Ellen DeGeneres, właśnie zapowiedziała, że najbliższy sezon programu będzie zarazem ostatnim.

Symbol amerykańskiej telewizji rozrywkowej – Ellen DeGeneres – podzieliła się z fanami smutną nowiną. Najpierw w wywiadzie dla "The Hollywood Reporter", a następnie na swoim kanale na YouTube gwiazda ogłosiła, że zaplanowany na 2022 rok 19. sezon jej słynnego talk-show będzie jednocześnie ostatnim. Ellen dojrzewała do podjęcia tej decyzji przez kilka ostatnich lat.

– Kiedy jesteś kreatywną osobą, powinieneś nieustannie mierzyć się z wyzwaniami. I chociaż ten program jest świetny i zabawny, to nie stanowi już dla mnie wyzwania – tłumaczy Ellen. Kobieta, ogłaszając widzom smutną wieść podczas swojego programu, nie mogła powstrzymać się od łez. – To show było najlepszym, czego doświadczyłam w życiu. Zawdzięczam to wszystko wam.

Zawsze ufałam swoim instynktom. Moje przeczucie podpowiedziało mi, że "to już czas".

- Ellen DeGeneres

Ellen’s Big Season 19 Announcement

"The Ellen DeGeneres Show" jest nadawany od 2003 roku

Ellen prowadzi swój program w humorystycznej konwencji, opowiadając o ważnych sprawach w sposób przystępny dla niedzielnego widza. Gośćmi talk-show bywają nie tylko znani aktorzy, celebryci i politycy, ale i zwykli ludzie, którzy wyróżniają się nietypowymi umiejętnościami (swego czasu o występ u Ellen zabiegał Łukasz Jakóbiak). Program zdobył wiele nagród, m.in. 61 statuetek Daytime Emmy Award.

Zarzuty o mobbing i molestowanie

Ellen tłumaczy, że decyzję o rezygnacji z prowadzenia talk-show podjęła, bo tak podpowiedział jej instynkt... ale wpływ na zakończenie formatu miało zapewne kilka innych spraw. Po pierwsze, formuła programu trochę się wyczerpała – ostatnie sezony nie cieszyły się dużą popularnością (źródło). Ellen ciągnęła talk-show, bo przekonała ją podwyżka. Tym razem nie skuszą ją żadne pieniądze.

Ellen nie jest jednoznacznie pozytywną postacią w amerykańskim show-biznesie. W zeszłym roku światowe media obiegły relacje współpracowników i gości programu, którzy twierdzili, że prowadząca ich wyśmiewała, obrażała i stworzyła toksyczne miejsce pracy. Pojawiły się także oskarżenia o molestowanie seksualne, ale winę wzięli na siebie producenci programu.

Ellen's First Monologue of Season 18

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0