lifestyle
Nowe burgery w McDonald’s. Powrotu tych ulubieńców się nie spodziewacie
Zgwałcili mężczyznę. Śmiechu w komentarzach było co niemiara "Pewnie mu się podobało :DDDD"

Zgwałcili mężczyznę. Śmiechu w komentarzach było co niemiara "Pewnie mu się podobało :DDDD"

Źródło zdjęć: © Facebook, Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.07.2022 09:30

W pewnym miejscu na świecie doszło do gwałtu na mężczyźnie. Sprawę opisały rodzime media. I co? Reakcje internautów to przeważnie śmiech, żarty i zwalanie winy na pokrzywdzonego. Naprawdę?

Na początek tzw. trigger warning. Dzisiejszy tekst opisuje zjawisko gwałtu, przemocy oraz wyśmiewania tego zdarzenia. Jeżeli takie treści są dla was rażące i/lub czujecie się źle, czytając takie rzeczy, to lepiej przeczytajcie sobie coś zgoła innego.

Mężczyzna zgwałcony na wakacjach

28-latek z Irlandii miał zostać zgwałcony na wakacjach w Walencji. Turysta zeznał, że został napadnięty i wykorzystany przez dwóch nieznajomych mężczyzn.

Według pojawiających się doniesień służby prowadzą poszukiwania dwóch podejrzanych "pochodzenia arabskiego z francuskim akcentem". 28-latek zeznał, że najpierw ściągnięto z niego ubrania, a następnie zmuszono do stosunku seksualnego - pisze WP Turystyka

To najgorsze możliwe zachowanie. Nigdy nie powinno być jakiegokolwiek przyzwolenia na akceptowanie gwałtu.

Ale, jak zaraz przeczytajcie komentarze, niektórzy uznali, że jest to świetny powód do śmiechów i heheszków.

Komentarze? "Pewnie mu się podobało :DDD"

Pod postami popularnych serwisów informacyjnych pojawiła się masa komentarzy wyśmiewających zgwałconego mężczyznę. Według nich "pewnie mu się podobało" oraz "nie stawiał się, czyli to nie gwałt".

Nie wierzycie mi na słowo? No to sami zobaczcie, jak wyglądały komentarze:

Obrzydliwe komentarze pod postem o gwałcie na mężczyźnie
Obrzydliwe komentarze pod postem o gwałcie na mężczyźnie (Facebook)

Pochodzą one tylko i wyłącznie spod jednego posta. Jednego! Tak też wyglądały reakcje:

Reakcje na Facebooku na post
Reakcje na Facebooku na post (Facebook)

Wiem, że było ich o wiele więcej. Uwagę na problem zwróciła m.in. Maja Staśko. Tutaj też zaznaczę jedno: często nie zgadzam się z twórczością Mai, jednak w przypadku takich problemów musimy wszyscy działać w jednej drużynie.

trwa ładowanie posta...

Kogoś bawi gwałt?

Może to ten sam procent osób, które wyśmiewały gwałt na kobietach np. w taksówkach Ubera czy Bolta? Kto wie. Co trzeba wspomnieć, nie tylko faceci "żartowali" sobie z gwałtu. Kobiety też hucznie robiły sobie śmieszki w komentarzach.

Musimy głośno powiedzieć, że gwałt to gwałt

Wiem, to może być "kontrowersyjne", choć tak naprawdę nie powinno być. Bo to jest jedno i to samo - nie ma znaczenia, czy ktoś jest mężczyzną, kobietą czy np. osobą genderfluid.

Jeżeli ktokolwiek dokonuje rzeczy na tle seksualnym, których nie chcemy - to molestuje, narusza naszą przestrzeń czy gwałci. Nie ma tutaj rozróżnienia typu "kobiety mogą być gwałcone, a faceci nie, bo chcą seksu".

Gwałt nigdy nie był zabawny. Gwałt to niejednokrotnie trauma, strach - czy, niestety, poważne szkody na psychice. Ktoś widzi tutaj powód do żartów?

Problemem jest też zwalanie winy na "facetów", którzy wyśmiewają problem. Kobiety również są winne wyśmiewania - nie mniej, nie bardziej. Bo równie dobrze osoba pokrzywdzona może się gorzej poczuć po komentarzu jednej kobiety jak i dziesięciu osobom płci męskiej.

Coś się zmienia w społeczeństwie - i dobrze

Mimo okropnych, wręcz rzygogennych komentarzy, pojawiły się też słowa współczucia - oraz te, które karcą fatalne słowa internautów naśmiewających się z wykorzystania turysty.

Wykorzystanie na tle seksualnym dla niektórych wydaje się śmieszne do momentu, w którym nie chodzi o niego albo o kogoś bliskiego. Oczywiście nie życzę tego nikomu. Nigdy w życiu, ponieważ jest to jedna z najgorszych możliwych sytuacji.

Źródło: Instagram (Maja Staśko), Facebook

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 259
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 269
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Poprostu_Zuza,zgłoś
Cóż, gwałt to okropna rzecz. I nie muszę tego mówić, bo większość zapewne zdaje sobie sprawę. I mimo tego że zwykle to nieszczęście spotyka kobiety, nie możemy wykluczać też mężczyzn... Moim zdaniem, wyśmiewanie się z gwałtu, innym... mniej pospolitym, jeżeli tak mogę ująć, jest również złe... Często kierujemy się tym przekonaniem, że mężczyzna zawsze ma ochotę na stosunek... I nawet są na to dowody, po gwałtach na kobietach czy historiach o wykorzystywaniu seksualnym. Ale, to nie znaczy że każdy taki jest. W dzisiejszym świecie, nigdy nie będziemy wiedzieć jakie są prawdziwe pragnienia drugiej osoby, to ona wie sama czy godzi się na to co się wydarzy... Nie zakładajmy więc, jakie są potrzeby drugiej osoby, to ona dostała prawo w swoim życiu aby za siebie decydować. Musimy być otwarci na to, że w opisanym tutaj gwałcie, mężczyzna również mógł cierpieć. Nie wiem jak dokładnie wyglądała ta historia, nie wiemy co wtedy czuł... Ale nie rezygnujemy z możliwości że naruszone zostały jego prawa...
Odpowiedz
1like0dislike
Przecież wiadomo od wielu lat ze kobiety dorownaly chamstwu mezczyzn a nawet ich przegonily. Wszelkie ruchy feministyczne nie maja juz racji bytu. Aktualnie potrzeba edukacji kobiet bo sprawy beda sie pogarszac a winne wszystkiemu przywileje ktore koniety otrzymaly. Tak wie, przywileje ktorych oczywiscie kbiety "nie widzą". Jednak te przywileje niszczą spole zenstwo i daja poczucie bezkarnosci bo jaka kare za nienawisc moze dostac kobieta ? Pouczenie ?
Odpowiedz
0like1dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zgadzam się! Dość wyśmiewania zgwałconych mężczyzn - zarówno tych, którzy padli ofiarą innych mężczyzn, jak i tych, którzy padli ofiarą kobiet.
Odpowiedz
10like0dislike
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
Transpłciowe kobiety wykluczone. Światowa Lekkoatletyka jest transfobiczna?