trendy
Google będzie miało swój ChatGPT. Kiedy się pojawi?
ipod

Zetki wracają do iPodów. Odtwarzaczy MP3 używają jako spinek do włosów. O co chodzi w nowym trendzie?

Źródło zdjęć: © TikTok, sailorkiki, stopitparis, Canva
Anna RusakAnna Rusak,16.02.2022 15:53

Nowy trend na TikToku wpisuje się w modę z drugiego obiegu i jest całkiem eko! Zetki postanowiły odgrzebać stare iPody. Nie zrobiły tego jednak po to, by słuchać na nich muzyki…

Zetki uwielbiają odgrzebywać stare rzeczy, by potem dać im nowe życie. Tak było chociażby w przypadku słuchawek przewodowych. Młodzi odwrócili się od ich bezprzewodowych wersji i postanowili wskrzesić "słuchawki z kabelkiem".

To jednak nie koniec "wyciągania duchów przeszłości". Od jakiegoś czasu na TikToku trenduje iPod shuffle. Dziewczyny jednak nie używają go w sposób, do którego został stworzony.

iPody we włosach

Krótka notka historyczna, bo może nie wszyscy wiedzą, że kiedyś muzyki słuchało się na odtwarzaczach MP3. Do tego służył właśnie iPod shuffle. Pierwsze urządzenie weszło na rynek w 2005 roku. W 2017 Apple przestało je produkować, bo wszyscy przerzuciliśmy się na muzykę strumieniową, czyli np. na Spotify.

trwa ładowanie posta...

Zetki postanowiły odgrzebać zapomniany sprzęt. Nie zrobiły tego jednak, by słuchać na tych odtwarzaczach muzyki. Stwierdziły, że to idealny, modowy dodatek… do włosów. Tak, używają iPodów jak spinek.

Czy to ma sens?

Wszystko podobno zaczęło się od tego, że jednak z użytkowniczek po prostu znalazła w domu stare shuffle i nie wiedziała, do czego tak naprawdę służy. Teraz jednak trend się rozrósł i wszyscy chcą mieć iPody we włosach. Oczywiście najlepiej połączyć je z przewodowymi słuchawkami!

Choć te spinki z iPodów mogą u niektórych wywołać jakiś rozbawienie (szczególnie u tych, którzy wiedzą, do czego naprawdę służy to MP3), to w zasadzie trend wpisuje się w filozofię zero waste i modę drugiego obiegu. Lepiej użyć iPodów w ten sposób, niż wyrzucić je na śmietnik, prawda?

trwa ładowanie posta...

Źródło: Popbuzz

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Lucky Girl Syndrome opanowało TikToka. Przepis na szczęście?