Słuchawki bezprzewodowe znów są modne!

Słuchawki przewodowe znów są modne! Noszenie innych to troszkę obciach

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.11.2021 16:53

Są praktyczniejsze niż bezprzewodowe AirPodsy, a osoba je nosząca nie wygląda jak godny politowania Janusz biznesu rodem z warszawskiej wersji "Wilka z Wall Street". Między innymi z tych powodów pokolenie Z pokochało przewodowe słuchawki.

Do niedawna bezprzewodowe słuchawki były postrzegane jako nowoczesny gadżet, który sprawdza się podczas biegania albo jazdy komunikacją miejską. Ten stan rzeczy uległ zmianie. Gwiazdy młodego pokolenia, na czele z Bellą Hadid, Zoë Kravitz i Lily-Rose Depp, przerzuciły się z AirPodsów na słuchawki przewodowe. Trend powrotu do "słuchawek z kabelkiem" zauważyła i opisała felietonistka "The Wall Street Journal" Rory Satran.

W felietonie Satran czytamy, że słuchawki przewodowe są doskonałą pomocą podczas nagrywania filmów na TikToka. Poza tym są praktyczniejsze, tańsze i ludzie obawiają się ich w mniejszym stopniu niż słuchawek bezprzewodowych (chodzi o obawy dotyczące promieniowania). "Słuchawki z kabelkiem" oddziałują również na emocje, gdyż z nostalgią przypominają o erze Tumblra z 2010 roku.

Sposób na radzenie sobie z trudnymi czasami

Słuchawki przewodowe są kolejnym elementem mody z lat 2000., która powraca w trzeciej dekadzie XXI wieku. Nie bez powodu panuje obecnie szaleństwo na punkcie serialu "Przyjaciele", a na ulicach znów można spotkać ludzi w ubraniach, które były modne kilkanaście lat temu. Według badań nostalgiczny powrót do czasów sprzed ery mediów społecznościowych to sposób na radzenie sobie z nieprzewidywalną, chaotyczną epoką pandemii.

- Według mnie noszenie bezprzewodowych słuchawek psuje estetykę słuchania muzyki - tłumaczy tiktokerka @thedigifairy w viralowym filmiku, który udostępniam poniżej. - A słuchanie muzyki było dosłownie estetyką w roku 2010. Teraz, gdy kultura Tumblra przeżywa odrodzenie, to dużo sensu jest w tym, że słuchawki przewodowe powracają do mody.

Kiedy nosisz przewodowe słuchawki, dajesz świadectwo, że wolisz w życiu proste rzeczy, nie chcesz się martwić tym, że nie nadążasz za technologią i kolejnymi generacjami iPadów.

- @thedigifairy
trwa ładowanie posta...

Nikt nie chce wyglądać jak Janusz biznesu

W tekście felietonistki pojawia się określenie "finance bro", które w języku polskim nie ma bezpośredniego odpowiednika. W języku angielskim chodzi o obnoszącego się swoimi przywilejami i posadą pracownika Wall Street, który nie ma nic poza życiem zawodowym. Jednym ze stereotypowych elementów wyglądu finance bro są słuchawki bezprzewodowe.

Tymczasem młode osoby, które sprzeciwiają się kulturze zapierdolu, nie chcą wyglądać jak "finance bro" (którego w polskiej wersji można nazwać Januszem biznesu albo korposzczurem), w związku z tym wybierają słuchawki przewodowe.

Zgadzacie się z tym, że słuchawki przewodowe wracają do łask?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Ona1103,zgłoś
To totalna bzdura ale nawet jeśli to ja należę do tych którzy idą za wygodą niż modą. W sumie co kto woli. Ja żałuję że bezprzewodowych nie kupiłam wcześniej. Sztos 😁😍
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Scrooge,zgłoś
Bzdura. Totalna bzdura.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się