Tiktokerzy poprowadzą "Wiadomo" w TVP 2

"Wiadomości" wracają do TVP? Zaraz będzie "Wiadomo", o co chodzi

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,05.03.2024 16:00

"MAMY SWÓJ PROGRAM W TVP2!!" - ogłosił popularny tiktoker ZetKacper. Z jego enigmatycznego wpisu wynika, że już w tę sobotę "będzie WIADOMO, o co chodzi".

Rewolucja w Telewizji Polskiej trwa w najlepsze. "Wiadomości" zostały zastąpione przez "19:30", a z programu wylecieli naczelni propagandyści poprzedniego rządu. Pojawiają się za to nowe twarzy i formaty. Choć tradycyjna telewizja nieuchronnie odchodzi do lamusa, TVP szuka sposobów, by uszczknąć trochę social mediowych zasięgów.

Tiktokerzy poprowadzą "Wiadomo" w TVP2

Osoby z generacji Z, ale również młodzi Millenialsi szukają informacji i rozrywki przede wszystkim w sieci. Nowe władze TVP najwyraźniej to skumały i podjęły współpracę z grupą tiktokerów. Już niebawem twórców z kanału "Orientuj.się"ZetKacpra będzie można zobaczyć w programie "Wiadomo", który zadebiutuje na antenie TVP 2.

Kanał "Orientuj.się" to przestrzeń dla osób zainteresowanych tematyką polityczną. Aleksander Lipski, Julia Święch i Aleksandra Walczak tłumaczą swoim widzom polską scenę polityczną. Ich działalności często towarzyszą wizyty w budynku Sejmu, gdzie zręcznie zadają politykom nurtujące pytania.

trwa ładowanie posta...

Rozmawiali z Szymonem Hołownią na temat pigułki "dzień po", Michałem Kołodziejczakiem o proteście rolników, a Ewa Witek odpowiedziała na pytanie dotyczące ewentualnych przejawów dezinformacji w Sejmie w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę. Zapytali też Korwina, za co przebrałby się na Halloween.

Szeregi tiktokerów z "Orientuj.się" zasili Kacper Zembrzucki, znany w mediach społecznościowych jako ZetKacper. Choć na co dzień pochłonięty jest nauką biotechnologii, po godzinach spędzonych na uczelni znajduje czas na nagrywanie filmików, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, absolwentów, rodziców, jak i samych nauczycieli.

Kacper pochwalił się ich wspólnym sukcesem na TikToku i Instagramie.

MAMY SWÓJ PROGRAM W TVP2‼️ Premiera w sobotę o godz. 17:25 w TVP2. Na razie nie zdradzamy szczegółów, ale już wkrótce będzie WIADOMO, o co chodzi… Widzimy się co tydzień po 17-tej w Dwójce

- napisał Kacper.
trwa ładowanie posta...

Premiera "Wiadomo" na kanale TVP 2

ZetKacper oraz Olek i Julia z "Orientuj.się" poprowadzą nowy program informacyjny "Wiadomo". Z nagrania opublikowanego przez Kacpra wynika, że format skierowany jest zarówno do młodych odbiorców, którzy chcą zrozumieć zagadnienia ze świata polityki, jak i ich babć i dziadków, próbujących złapać wspólny język z wnuczętami.

Hej babciu, hej dziadku! Marysia, co ty tu robisz? Tomek, to ty nadal oglądasz telewizję? Poczekajcie, skoro już tu jesteście. // Zapraszamy na 25 minut, czyli około 70 tiktoków politycznego streszczenia tygodnia. // Czy politycy umieją grać w ping-ponga lub boule? Kto wygra, a kto przegra? Sprawdzimy to w naszym programie. "Wiadomo" w sobotę o 17:25 w Dwójce

- zachęca trójka prowadzących.
trwa ładowanie posta...

"Program, który stworzyli młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce - żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. Wiadomo jest skrótem z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia. Prowadzą: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch" - czytamy w opisie programu.

Każdy odcinek "Wiadomo" będzie trwał 25 minut, czyli, jak wskazują prowadzący, około 70 tiktoków. Premiera programu już w sobotę 9 marca o 17:25 w TVP 2.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 8