YouTube usunął kanały wRealu24

YouTube usunął kanały wRealu24. Ruskie onuce wyją z bezsilności

Źródło zdjęć: © Vibez / Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.08.2022 12:00

YouTube usunął wszystkie kanały wRealu24. To internetowa telewizja znana z rozpowszechniania teorii spiskowych i antyukraińskich haseł. Marcin Rola, redaktor naczelny, ogłosił, że nadal będzie "mówić prawdę".

Rola ogłosił 20 lipca, że YouTube usunął wszystkie kanały internetowej telewizji wRealu24. "System ewidentnie jest wściekły na nas za MARSZ POLSKOŚCI i to, że zgromadziliśmy 15 sierpnia w Warszawie tysiące polskich patriotów. Nie będę udawał, że nie jestem zaskoczony i czekamy na kolejne sztuczne ataki" - tymi słowami Rola skomentował sytuację na Twitterze.

YouTube usuwa wRealu24

Rola stwierdził, że osoby cieszące się z decyzji YouTube'a to "lewackie naziolstwo", które "wypełzło spod kamienia". Redaktor zwrócił się do krytyków: "Muszę was zmartwić, bo to nas tylko wzmocni, zresztą jak zawsze w takich sytuacjach. Upadliśmy na chwilę, ale zaraz wstaniemy, otrzepiemy się i pójdziemy dalej" - napisał Rola na Twitterze.

Jak mówiłem wielokrotnie wcześniej, powtarzam i w tym przypadku: MUSICIE NAS ZLIKWIDOWAĆ FIZYCZNIE BYŚMY PRZESTALI MÓWIĆ PRAWDĘ I BRONIĆ POLSKIEGO INTERESU NARODOWEGO!

- Marcin Rola
trwa ładowanie posta...

Czym jest wRealu24?

Moim zdaniem YouTube podjął radykalne środki wobec prawicowej telewizji zdecydowanie za późno. Jak podaje "Wyborcza", wRealu24 wybiła się na negowaniu pandemii koronawirusa i straszeniu imigrantami. Telewizja tropiła światowy spisek Billa Gatesa i koncernów farmaceutycznych. W jednej z audycji wystąpiła piosenkarka Edyta Górniak, która przekonywała, że pandemia jest spiskiem globalistów.

Kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, o serwisie wRealu24 znów zrobiło się głośno. Według doniesień portalu Zaufanatrzeciastrona.pl, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zdecydowała się na zablokowanie co najmniej 12 stron w związku z ich działaniem propagandowym na rzecz Rosji. Na liście znalazły się m.in. Wrealu24.pl i Wrealu24.tv.

Jak podaje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, jeden z prowadzących wRealu24 - Krzysztof Lech Łuksza - miał stwierdzić, że "Ukraina w dużym stopniu należy do niższej cywilizacji".

trwa ładowanie posta...

Rola z pogardą wypowiadał się o uczestniczkach Czarnego Protestu. W jednym z programów nazwał je "feminazistkami". Rozmówca Roli - Roman Sklepowicz - powiedział: - Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt nie chce bzykać, to idą na demonstracje.

Prawicowi troglodyci o kobietach: "KTO TO RUCHA?"

Ruskie onu... tzn. fani wRealu24 są wściekli

Niektórzy użytkownicy Twittera wyrazili oburzenie w związku z decyzją YouTube'a. Wśród nich znaleźli się m.in. Krzysztof Lech Łuksza, publicysta Leszek Sykulski (po wybuchu wojny przeprowadził wywiad z ambasadorem Rosji w Warszawie) oraz politycy Konfederacji: Robert Winnicki, Krzysztof Bosak i Jacek Wilk.

Jak podaje Akcja Demokracja, Rola po usunięciu kanału na YouTube ucieka na platformę BanBye. Aktywiści zauważyli, że BanBye jest obsługiwana przez francuski koncern hostingowy OVH, który "również może nie życzyć sobie rozprzestrzeniania propagandy Putina i mowy nienawiści na swoich serwerach".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0