popkultura
Jenna Ortega przesadziła? Fani przyłapali ją na nieodpowiednim zachowaniu
Gural odzyskał kanał

YouTube odblokował kanał patostreamera, który znęcał się nad zwierzętami

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.07.2022 09:00

Grzegorz G., znany w Internecie jako Gural, odzyskał swój kanał na YouTube. Patostreamer, któremu postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami domowymi, posiada 200 tys. subskrypcji.

Gural zasłynął kilkoma obrzydliwymi akcjami w Internecie. W 2019 roku patotwórca został skazany na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za usiłowanie rozpowszechnienia wizerunku nagiej małoletniej. YouTube surowo ukarał Gurala za jego toksyczną działalność. Serwis zablokował kanał patostreamera, na którym mężczyzna zgromadził 200 tys. subskrypcji.

Grzegorz nie wycofał się z działalności w Internecie, mimo że stracił swój główny kanał. Mężczyzna organizował transmisje, podczas których maltretował kota i psa. Streamy były ogólnodostępne. W 2022 roku Prokuratura Okręgowa w Poznaniu złożyła do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi G. za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Gural odzyskał swój kanał

Wszystko wskazuje na to, że YouTube zmienił swoje nastawienie wobec Gurala. Patostreamer odzyskał konto, na którym zgromadził imponującą liczbę subskrypcji. Mężczyzna zorganizował z tej okazji transmisję na żywo, podczas której podziękował wszystkim, którzy go wspierali. My mamy nadzieję, że YouTube odbanował Gurala przez przypadek i już wkrótce mężczyzna na dobre zniknie z Internetu.

trwa ładowanie posta...

YouTube odbanował kanał Rafonixa

YouTube potraktował łaskawie nie tylko Gurala. Kolejnym twórcą, który odzyskał swój kanał jest Marcin "Rafonix" Krasucki. Mężczyzna był kiedyś zaliczany do grona patostreamerów, ale zmienił się i wyszedł na prostą. Rafonix od dawna walczył o to, by YouTube przywrócił jego kanał. Były to bezowocne próby, Marcin miał permanentnego bana na publikowanie w serwisie.

23 lipca Rafonix niespodziewanie opublikował nowy film na swoim głównym kanale. Mężczyzna poinformował, że YouTube zdjął blokadę z jego konta.

- Siemanko, odbanowali kanał. Nie wiem, na ile, nie wiem, jak to się stało, nie wiem, na ile to potrzyma. Mam nadzieję, że na stałe, bo stało się to samo z siebie. Cieszę się ogólnie, na pewno nie na sto procent, bo nigdy nie wiadomo, jak to się potoczy. (...) Sprawdźmy, czy ktoś jest na tym kanale, czy to ma sens, bo to jest sześcioletni kanał. Zasięgi mogą być znikome - powiedział Rafonix.

WRÓCIŁEM CHYBA

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Bebe,zgłoś
Już ich nie ma YouTube skasował kanały
Odpowiedz
0like1dislike
Komentarze (1)
arrow
Taylor Swift ogłasza światową trasę. "The Eras Tour" zawita do Polski?