trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Gural i Rafonix znów zbanowani

YouTube znów zbanował Gurala i Rafonixa. Google Polska: "Zdaliśmy sobie sprawę z pomyłki"

Źródło zdjęć: © Vibez / Instagram, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.07.2022 11:30

Gural i Rafonix tylko przez kilka dni cieszyli się z odzyskania swoich kanałów. Okazało się, że YouTube odblokował je przez pomyłkę. "Zadziałaliśmy szybko, aby ponownie je zamknąć" - informuje Vibeza Google Polska

Saga o odbanowywaniu i zamykaniu kanałów GuralaRafonixa nadal trwa. Przypomnijmy, że Rafonix od dawna stara się o odzyskanie swojego kanału, na którym zgromadził blisko 490 tys. subskrybentów. Mężczyzna był kiedyś kojarzony ze środowiskiem patostreamerów. YouTube blokuje jego kanał od 2018 roku, w związku z czym Rafonix streamuje na Twitchu.

Z kolei Grzegorz G., w social mediach znany jako Gural, otrzymał bana w 2019 roku po tym, gdy został skazany na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za usiłowanie rozpowszechnienia wizerunku nagiej małoletniej. Grzegorz nie wycofał się z działalności w Internecie. Organizował transmisje, podczas których maltretował kota i psa. Prokuratura oskarżyła go o znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

YouTube na kilka dni odblokował konta Gurala i Rafonixa

26 lipca pisaliśmy o tym, że YouTube niespodziewanie zmienił swoją decyzję względem Gurala i Rafonixa. Twórcy odzyskali swoje kanały w serwisie. - Siemanko, odbanowali kanał. Nie wiem, na ile, nie wiem, jak to się stało, nie wiem, na ile to potrzyma. Mam nadzieję, że na stałe, bo stało się to samo z siebie - powiedział Rafonix w pierwszym filmie, który wrzucił na kanał po przerwie. Jego radość była przedwczesna.

Gural i Rafonix znów zbanowani. Dlaczego?

Zwróciliśmy się do Google Polska z pytaniem o konta patastreamerów. Niedługo potem kanały Rafonixa i Gurala były już niedostępne na YouTube.

Kiedy zwrócono nam uwagę, że konta zostały przywrócone, zdaliśmy sobie sprawę z pomyłki i zadziałaliśmy szybko, aby ponownie je zamknąć - przekazało biuro prasowe Google Polska. - "Kanały Gural i Rafonix, które zostały wcześniej zamknięte za naruszenie naszych Wytycznych, pozostaną zamknięte na YouTube".

Rafonix odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych: YouTube mnie nie lubi (...) Daj spokój, po ch*j ściągali tego bana. Oni tam mają niezły śmietnik, że jedni banują, a drudzy ściągają bana.

Rafonix zbanowany
Rafonix zbanowany (Facebook)
Rafonix zbanowany
Rafonix zbanowany (Twitter)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu