Daniel Magical zbanowany na YouTube

Daniel Magical zbanowany na YouTube. Zapowiedział powrót

Źródło zdjęć: © Daniel Magical / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.02.2023 13:00

Daniel Magical po rocznym pobycie w zakładzie karnym powrócił na tron króla patostreamingów. Szaleństwa w internecie nie trwały długo. YouTube usunął jego kanał.

Daniel Magical spędził rok za kratami. Na wolność wyszedł 13 stycznia i uczynił z tego internetowe wydarzenie. Ekipa filmowa transmitowała spotkanie z Danielem. Jedną z pierwszych rzeczy, które twórca zrobił po opuszczeniu więzienia było przyrządzenie tzw. kociołka meneliksa na poboczu drogi.

Kto liczył na to, że Magical zmądrzeje, ten mógł srogo się zawieść. Mężczyzna wrócił do tego, co potrafi najlepiej, czyli patostreamów. Libacje alkoholowe, wulgaryzmy czy wizyty policji to główne atrakcje streamów u Magicala.

trwa ładowanie posta...

26 stycznia Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt w trybie interwencyjnym odebrał Magicalowi psa o imieniu Sonia. Aktywiści DIOZ podjęli interwencję podczas streama. Otrzymali syngały, że stan zwierzęcia był okropny. Sonia miała być - według ich słów - "skazana na śmierć u swoich właścicieli", a przez miesiące zaniedbań miał rozwinąć się u niej gigantyczny nowotwór.

Działacze DIOZ podają, że zgłosili sprawę na policję i przypominają, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

YouTube zbanował kanał Daniela Magicala

YouTube położył kres patologii dopiero 1 lutego. Sam Daniel poinformował fanów, że serwis zbanował mu kanał. Jednocześnie zapowiedział, że będzie kontynuował streamy: - Kochani, stało się. Odebrałem tablicę ouija i patrzę, nie ma kanału. Wracam na Urzędniczą, wzywam brata, robię naradę rodzinną. Nie poddamy się, coś muszę wymyślić. Trzymajcie kciuki - powiedział Magical w filmie na TikToku.

trwa ładowanie posta...

Do usunięcia kanału mogli przyczynić się internauci, którzy zgłaszali YouTube'owi kanał patostreamera. W sprawę zaangażowała się aktywistka Maja Staśko. Miała wysłać do YouTube'a zapytanie prasowe dotyczące transmisji Magicala z opisem tego, co się tam dzieje.

Ponadto Staśko poinformowała, że otrzymała wiadomość od Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka. RPO wystąpił do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z prośbą o zbadanie sprawy Daniela Magicala. W odpowiedzi RPO został poinformowany, że brak jest dostatecznych podstaw, aby KRRiT wszczęła postępowanie.

"Jednocześnie wezwano Rzecznika do przekazania "bliższych informacji na temat kontrowersyjnych treści rozpowszechnianych w internecie (...), w celu podjęcia przez KRRiT dodatkowych czynności sprawdzających i uruchomienia dalszej procedury przewidzianej przepisami prawa". Sprawa jest w toku rozpatrywania" - czytamy w wiadomości, którą udostępniła Staśko.

Daniel Magical zbanowany
Daniel Magical zbanowany (Maja Staśko , Instagram)
Daniel Magical zbanowany
Daniel Magical zbanowany (Maja Staśko , Instagram)
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 1