ekologia
Tysiące pingwinów zagrożonych. W tle śmiertelny wirus
Patagonia przekazuje firmę Ziemi

Właściciel Patagonii przekazuje firmę planecie Ziemia. To ona będzie czerpała zyski

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Patagonia
Anna RusakAnna Rusak,15.09.2022 13:30

Patagonia po raz kolejny udowadnia, że jest jedną z najbardziej ekologicznych marek odzieżowych na świecie. Właściciel sprzedał firmę… Ziemi. Od teraz to ona będzie czerpała zyski z prowadzenia Patagonii.

Patagonia to jedna z najbardziej ekologicznych marek odzieżowych na świecie. O planetę troszczy się już od lat 80.. Zaczynała od drukowania katalogu na papierze z odzysku i szybko stała się pionierem w wprowadzaniu ekologicznych rozwiązań.

Teraz marka postanowiła pójść o krok dalej. Właściciel Patogonii, Yvon Chouinard, właśnie przekazał firmę… Ziemi. Od teraz to ona będzie czerpała zyski z prowadzenia Patagonii.

Czemu Patagonia jest ekologiczną marką?

Patagonia naprawdę udowadnia, że można produkować ubrania i być przy tym eko. Była jedną z pierwszych firm, które całkowicie przerzuciły się na bawełnę ekologiczną. Ma też wszystkie potrzebne certyfikaty, które świadczą o produkcji zgodnej z troską o środowisko.

W sklepach marki można kupić używane ubrania Patagonii i naprawić te, które uległy zniszczeniu. Poza tym firma od dawna przekazuje wielkie kwoty organizacjom charytatywnym. Teraz postanowiła całkowicie oddać się właśnie tym ostatnim działaniom.

ReCrafted | These Are Clothes Made From Other Clothes

Is Patagonia Worth It? | Why Is Patagonia So Expensive? | Sustainable Living

Założyciel Patagonii oddaje markę Ziemi

Yvon Chouinard, który stworzył Patogonię, oddał całą firmę Ziemi. Od teraz zyski będą przekazywane organizacjom non-profit, które zajmują się walką z kryzysem klimatycznym i ratowaniem planety.

Spokojnie, właściciel Patagonii przemyślał sprawę. Zanim oddał ja w ręce Ziemi, zajął się tworzeniem struktur, które będą pozwalały na takie przekazanie zysków planecie. Jego rodzina oddała 2 proc. wszystkich akcji i uprawnień decyzyjnych funduszowi powierniczemu, który będzie nadzorował misję i wartości Patagonii.

"Od teraz Ziemia jest naszym jedynym udziałowcem. WSZYSTKIE zyski na zawsze zostaną przeznaczone na naszą misję ratowania planety" - ogłosiła firma na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

"Jeśli mamy jakąkolwiek nadzieję na to, że za 50 lat nasza planeta będzie dalej funkcjonowała - i przez to my dalej będziemy mogli prowadzić prosperujący biznes - to wykorzystując nasze zasoby, chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by tego dokonać" - czytamy oświadczaniu firmy.

Jak widać można nie uczestniczyć w wyniszczającym wyścigu fast fashion, który prowadzi do nieuchronnej katastrofy klimatycznej. Najwięksi powinni brać przykład z Patagonii. Wyobrażacie sobie, co by się wydarzyło, gdyby wszystkie firmy oddały zyski Ziemi?

trwa ładowanie posta...

Źródło: https://www.patagonia.com/ownership/?utm_source=instagram&utm_medium=social, https://www.theguardian.com/us-news/2022/sep/14/patagonias-billionaire-owner-gives-away-company-to-fight-climate-crisis-yvon-chouinard

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Lody z wodorostów. Wegańska alternatywa na upalne dni