Władimir Putin uważa, że jest traktowany… jak J.K. Rowling

Władimir Putin uważa, że jest traktowany… jak J.K. Rowling

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,26.03.2022 11:00

Władimir Putin miał krytykować tzw. cancel culture i porównywać je do działań Niemiec z 1939 roku. I tak, miał też się przyrównywać do autorki książek o Harrym Potterze, J.K. Rowling.

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Konflikt zbrojny pochłonął wiele żyć, jak i spowodował opuszczenie domów przez miliony osób. Tylko do Polski trafiło ponad 2 mln uchodźców i uchodźczyń.

Za wszystkim stoi Władimir Putin. Uważany przez wielu za szaleńca - a przez innych, za osobę pogrążoną w micie ZSRR. Jak zaraz się dowiecie, pogrążony jest też w walce z "cancel culture".

Rosja jak J.K. Rowling?

Jak podaje TMZ, Putin miał wypowiedzieć się dość negatywnie na temat zachodniego "cancel culture" oraz przyrównać się do J.K. Rowling.

Portal podaje, że podczas piątkowej rozmowy z urzędnikami i pracownikami, prezydent Rosji mówił o tym, że "jego kraj jest izolowany od reszty świata". Miał to porównywać do doświadczeń Rowling, która została "zcancelowana" przez komentarze w kierunku m.in. osób trans.

Niedawno "anulowali" Joanne Rowling - autorkę książek dla dzieci, której książki są wydawane na całym świecie - tylko dlatego, że nie spełniała żądań osób broniących równości płci - mówił Władimir Putin.

"Zachód próbuje progresywnie dyskryminować Rosję"

Putin miał uważać, że Zachód próbuje zrobić to samo z jego krajem, nazywając to "progresywną dyskryminacją" Rosji.

TMZ przekazuje, że Putin porównał cancel culture do palenia książek przez nazistów w latach 30. ubiegłego wieku. Miał też mówić, że "nie sposób wyobrazić sobie czegoś takiego w jego kraju".

Putin twierdzi, że w Rosji nie ma miejsca na nietolerancję, oraz że "przedstawiciele dziesiątków grup etnicznych" żyją razem w zgodzie od wieków. Władimir chyba nie słyszał za bardzo o dyskryminacji osób LGBT w jego kraju.

Na podstawie: TMZ

Reakcja ludzi w sieci?

Czego możecie się spodziewać po takich newsach?

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Putin jest fanem JK Rowling, a my nadal mamy wierzyć, że jej transfobiczne bzdury nie zasługują na zakwestionowanie.

Poza tym, jeśli dalsze zarabianie milionów przez Rowling i bezkrytyczne pochwały ze strony mediów to "cancelowanie" jej, to ja poproszę to samo!

trwa ładowanie posta...

Komentarze Putina na temat JK Rowling sugerują głęboko dziwaczny stopień znajomości amerykańskiego dyskursu partyzanckiego. Czy on ogląda Fox News? [powiedzmy… odpowiednik TVP ~dop. red.]

trwa ładowanie posta...

Spotykam się z wieloma komentarzami, że Putin, wspierając JK Rowling, gra w szachy 3D, aby promować podziały na Zachodzie.

Nie: on postrzega prawa transseksualistów jako uderzający przykład tego, jak moralnie zepsuty i rozwiązły jest Zachód. I tyle. To nie jest skomplikowane!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0