rower
W Danii jeżdżą rowerami, bo nie stać ich na samochód? Była ambasadorka USA komentuje
rowery w Danii

W Danii jeżdżą rowerami, bo nie stać ich na samochód? Była ambasadorka USA komentuje

Źródło zdjęć: © Benny Engelbrecht, Carla Sans, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,18.06.2022 10:00

Była ambasadorka ameryki w Danii uważa, że Duńczycy jeżdżą rowerami dlatego, że nie stać ich na samochody. Sprawę skomentowali duńscy politycy, a internet wytyka byłej ambasadorce kłamstwa i ignorancję.

Byliście kiedyś w Danii albo jakimkolwiek kraju skandynawskim? Zakładam, że nawet jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi: "nie", to i tak wiecie, że mieszkańcy tamtych terenów wprost kochają rowery.

Niestety tej podstawowej wiedzy nie posiada była amerykańska ambasadorka Danii - Carla Sands. Twitter i duńscy politycy już sobie z niej żartują.

W Danii jeżdżą rowerami, bo nie stać ich na samochód?

O Carli Sands powinniście wiedzieć przede wszystkim jedną rzecz - gdy Trump był w USA u władzy, polityczka pełniła funkcję amerykańskiej ambasadorki w Danii. Można by więc było założyć, że duńska kultura jest jej bliska i - chociaż w minimalnym stopniu - znajoma.

Cóż, biorąc pod uwagę jej ostatnie wypowiedzi można przypuszczać, że pełniąc te funkcję, nie opuszczała progu swojego domu. Sands podzieliła się na Twitterze swoimi przemyśleniami dotyczącymi rosnących cen benzyny w USA.

Przywołując reportaż CNN, porównała aktualną sytuację w Stanach Zjednoczonych do swojego czasu spędzonego w Danii. Zasugerowała, że Duńczycy jeżdżą na rowerach, bo… nie stać ich na własny samochód.


Widziałam to już wcześniej. W Danii ludzi pochodzących z klasy średniej nie stać na samochód. Mają rowery i jeżdżą pociągami na długie wycieczki. Mój kierowca z ambasady godzinami jeździł na rowerze po śniegu do pracy. To jest przyszłość, jakiej Biden chce dla Amerykanów. Czy to jest to, czego ty chcesz?

trwa ładowanie posta...

Internet śmieje się z opinii Sands na temat rowerów w Danii

Oczywiście jej absurdalną wypowiedź skomentowało już wiele osób. Były minister transportu w Danii zapewnił polityczkę, że Duńczycy decydują się na jazdę rowerami nie ze względów ekonomicznych.

trwa ładowanie posta...

W dyskusji udział wziął też były minister transportu, który wprost napisał, że Sands kłamie. Większość osób wskazywała na to, że w Danii śnieg prawie nigdy nie pada i zastanawiali się jak ktoś, kto tyle czasu spędził w Danii może mieć tak absurdalne przemyślenia.

trwa ładowanie posta...

Cóż, Dania, owszem, jest jednym z najlepszych rowerowych miast na świecie. Rower w zasadzie jest częścią duńskiej, a nawet skandynawskiej kultury i wiedzą to nawet ludzie, którzy nigdy nie postawili stopy na tych terenach. Sands z pewnością w trakcie swojej kadencji żyła pod jakimś rowerowym kamieniem.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
W Danii jeżdżą rowerami, bo nie stać ich na samochód? Była ambasadorka USA komentuje