dłoń dotyka koszulki

Mówimy "nie" sieciówkom, bo mamy rzeczy #zdrugiejszafy

Źródło zdjęć: © Pexels
Anna RusakAnna Rusak,11.08.2020 23:26

Potrzebujesz nowych ciuchów, ale nie chcesz wspierać sieciówek? Nie wiesz, gdzie szukać fajnych ubrań z drugiej ręki? Przybywamy z pomocą!

Zrównoważone podejście do zakupów nie oznacza, że Twoja szafa ma świecić pustkami. Nie musisz też ciągle chodzić w tych samych ubraniach!

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, wzrosło nasze zapotrzebowanie na alternatywne miejsca, w których będziemy mogli kupować rzeczy bez większej szkody dla środowiska. Na Instagramie powstał nawet specjalny hasztag #zdrugiejszafy zapoczątkowany przez Szafę Sztywniary, który zachęca do dzielenia się zdjęciami swoich zdobyczy. 

trwa ładowanie posta...

Oto kilka miejsc, w których możecie szukać używanych ciuchów:

 • Lumpeksy - kiedyś kupowanie w nich kojarzyło się z czymś wstydliwym, dzisiaj przeżywają swój renesans. Można tam znaleźć prawdziwe perełki, ale zazwyczaj trzeba się trochę naszukać, zanim trafimy na tę jedną, jedyną, wymarzoną i idealną rzecz. Przygotowaliśmy dla Was nawet specjalny przewodnik po second handach, żeby zakupy były jeszcze łatwiejsze!
 • Vinted - jedna z najpopularniejszych stron i aplikacji z używanymi rzeczami. Nie dość, że możecie upolować tam coś dla siebie, to zawsze możecie też wrzucić i sprzedać coś swojego. Portal wprowadził także specjalną ochronę przed oszustami. Trzeba trochę dopłacić do przedmiotu, ale bezpieczeństwo jest gwarantowane.
trwa ładowanie posta...
 • Allegro, olx i grupy na portalach społecznościowych - podobnie jak na Vinted można znaleźć tam używane, ale wciąż świetne ubrania. Warto jednak podchodzić do tego ostrożnie, bo oczywiście nie wszyscy sprzedawcy mają dobre intencje. Dlatego dobrym rozwiązaniem, o ile oczywiście macie taką możliwość, będzie umówienie się na osobisty odbiór zakupów (pamiętajcie o maseczkach!). Dzięki temu będziecie też mogli sprawdzić jakość i stan rzeczy.
 • Internetowe lumpeksy i sklepy vinted - second handy przeniosły się też do sieci.

Oto kilka miejsc, w których możecie znaleźć ubrania z drugiej ręki:

trwa ładowanie posta...
 • Strych i szafy babci - kupowanie nie jest przecież jedynym rozwiązaniem. Warto poszperać w zbiorach bliskich nam osób. Może mają coś, w czym już nie chodzą i chętnie Wam to oddadzą? Z doświadczenia wiemy, że strych to najtańsze i najlepsze miejsce na poszukiwania!
 • Pamiętajcie też, że niektóre rzeczy można przerobić. Sukienka, która się Wam podoba, ma plamę na rękawie? Może warto zrobić z niej spódnicę? Nie bójcie się eksperymentowania i dawajcie rzeczom drugie życie.
trwa ładowanie posta...

A gdy już wkręcicie się w kupowanie i wyszukiwanie używanych ubrań, nie zapomnijcie podzielić się tym z nami. Pomóżcie nam szerzyć wiedzę o zrównoważonych zakupach! 

Piszcie też o swoich ulubionych sposobach i miejscówkach, w których kupujecie rzeczy z drugiej ręki. Może wspólnie uda nam się stworzyć mapkę najlepszych miejsc?

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 9
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 0