trendy
Darmowa herbata Miss Ti w Żabce! HACZYK? Dostaniecie je tylko w KILKU punktach w Polsce
DHL przesiada się na rowery elektryczne

Kurierzy wsiądą na ROWERY! Mamy oficjalną informację od DHL

Źródło zdjęć: © Facebook Cargo Bike Poland
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.08.2021 09:10

Widzieliście już zagadkowe zdjęcie roweru cargo obrandowanego jak kurierski dostawczak DHL? To oficjalne: firma wprowadza nowości w kilku miastach Polski. Jesteście zaskoczeni?

bFORysJL

Wprowadzanie najróżniejszych rozwiązań, które mają zmniejszyć emisję CO2 to jedna z najprostszych rzeczy, którą każdy z nas może zrobić. Jednak my jesteśmy mrówkami w porównaniu do ogromnych korporacji. Ja mogę się przesiąść na rower czy komunikację miejską, ale gdy np. kurierzy nadal będą się poruszali w ogromnych dostawczakach w dieslu, nic realnie się nie zmieni.

Bo przecież zmiany powinny wyjść od góry, prawda?

O tych zmianach dzisiaj trochę porozmawiamy. Na jednej grupie dla kurierów pojawiło się bardzo ciekawe zdjęcie. Ot, kurier w Warszawie poruszający się na specjalnym rowerze z miejscem na przesyłki.

Nowe rozwiązanie dla kurierów?
Nowe rozwiązanie dla kurierów? (Facebook Cargo Bike Poland)

To tak można?! Na zdjęciu pokazany jest rower cargo w kolorach DHL. Czy jest to jednorazowy eksperyment? A może firma próbuje zrobić coś kompletnie nowego?

bFORysJN

Oficjalna odpowiedź od rzecznika prasowego DHL: nadchodzą ogromne zmiany!

W skrócie: tak, jest to odgórna decyzja. Kurierzy mogą przesiąść się na rowery elektryczne cargo. Obecnie test trwa w kilku miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i we Wrocławiu.

Wczoraj rano wysłałem zapytanie o tę zaskakującą nowość i... oto odpowiedź, którą otrzymałem! Całą informację od rzeczniczki prasowej DHL możecie przeczytać poniżej:

Po włączeniu samochodów elektrycznych do naszej eko-floty, przyszedł czas na testy elektrycznych rowerów kurierskich. Już teraz można spotkać je na ulicach Warszawy, Krakowa , Gdańska i Wrocławia. Wdrożenie kurierskich jednośladów jest w fazie testowej. Dalsze plany uzależniamy od wyników testów, które pozwolą nam określić kierunek rozwoju. Sprawdzamy możliwości dostawy paczek o różnych gabarytach - ładowność testowanych rowerów to aż 180 kg. Potencjał dostaw rowerowych oceniamy jako bardzo wysoki. Na tym etapie rowery będą obsługiwały duże skupiska biur i miejsca, gdzie występuje duże natężenie ruchu samochodowego. Nasze rowery zapewniają pełen komfort pracy, ze względu na elektryczny napęd i zastosowane systemy, wspierające prowadzenie pojazdu.

Inspiracją dla rozpoczęcia eksperymentów związanych z proekologiczną, rowerową flotą, jest strategia „go green” - jeden z kluczowych kierunków działań CSR w DHL Parcel. Chcemy, by naszym wkładem w ochronę środowiska była ekologiczna logistyka. Mamy ambitny cel - zero emisji do 2050 roku. Do tej pory chcemy ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla w operacjach logistycznych. Wdrożenie rowerów elektrycznych to kolejny krok w realizacji naszej strategii. Rower umożliwia poruszanie się po mieście bez spalin, wibracji i hałasu. Jest również doskonałą alternatywą dla samochodu ze względu na możliwość łatwego dotarcia w miejsca trudno dostępne, a także w strefy zeroemisyjne. Rowery elektryczne są rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się również w okresach, gdy w mieście odbywają się wydarzenia o dużej skali, wiążące się z intensyfikacją ruchu drogowego. Kurierzy DHL Parcel, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, mogą przesiąść się wówczas na rowery, by niezależnie od korków, czy ulic, zamkniętych dla samochodów, dostarczyć przesyłki na czas, nawet do najtrudniej dostępnych rejonów miasta.

- Justyna Dąbrowska, Ekspert ds. Komunikacji Zewnętrznej i Budowania Marki DHL

Brawo DHL

Ta informacja jest prawdopodobnie pierwszą oficjalną w Polskich mediach, ale trzeba temu przyklasnąć. Jeżeli tylko warunki atmosferyczne będą umożliwiały jazdę rowerem, to takie rozwiązane jest świetne. Kurier na rowerze nie będzie też zastawiał wąskiej uliczki na osiedlu! Same pozytywy, prawda?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Dexter,zgłoś
To już nikt nie zamówi mebli kurierem? W końcu
Odpowiedz
1
like
1
dislike
Faktycznie coś nowego. W Niemczech to na porządku dziennym żadna innowacja tylko taki ktoś w Polsce przy stawkach i normach stawianych odgórnie to nic nie zarobi. Temat busów każdy z nas dobrze wie ze są potrzebne bo ze swojego doświadczenia wiem bo sam jeżdżę jak ludziom już całkiem odbiła sodowa i co potrafią zamówić.
Odpowiedz
0
like
2
dislike
Komentarze (2)
arrow
Ukrainki z TerOnlyFans sprzedają nudesy, aby pokonać Putina. Zebrały 3 miliony złotych