Druga część "Barbie"

"Barbie 2" powstanie? W planach nawet 45 filmów

Źródło zdjęć: © Barbie
Anna RusakAnna Rusak,20.07.2023 11:00

Jakie są szanse na to, że powstanie druga część filmu "Barbie"? Wychodzi na to, że całkiem spore. Czego moglibyśmy się spodziewać po sequelu produkcji i co na to Greta Gerwig?

Już w piątek 21 lipca w kinach premierę będzie miał długo oczekiwany film "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig. Choć wielu z nas jeszcze nie miało okazji zobaczyć produkcji z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem, fani już teraz zastanawiają się, jakie są szanse na "Barbie 2".

Wychodzi na to, że całkiem spore. Co prawda nikt jeszcze oficjalnie nie ogłosił, że druga część "Barbie" powstanie, ale jest kilka wskazówek - i to od samej reżyserki - które dają nadzieję na to, że zobaczymy kontynuacje w kinie.

"Barbie 2" - czy powstanie kontynuacja filmu?

Nie oszukujmy się - biorąc pod uwagę to, jak rozległy jest świat Barbie, mamy naprawdę duże szanse na spin-offy i sequele produkcji. Z raportu New Yorkera wynika, że firma Mattel, która jest odpowiedzialna za lalki Barbie, ma już zaplanowanych 45 filmów opartych na ogromnym katalogu zabawek tej marki.

Nie da się ukryć, że daje to trochę nadziei na drugą część "Barbie", ale nie można zapominać, że film jest tak wyjątkowy ze względu na to, kto się nim zajmuje. Nowoczesna i feministyczna opowieść o popularnej lalce nie mogłaby powstać, gdyby nie Greta Gerwig. Czy istnieje więc szansa na to, że to ona stanie za sterami "Barbie 2"?

Choć wydaje się to trochę nieprawdopodobne, to odpowiedź brzmi: tak. Sama Gerwig w rozmowie dla Entertainment Tonight przyznała, że na razie trzyma kciuki za aktualną premierę, ale jest ciekawa tego, co będzie później. W 2022 r. powiedziała, że stworzenie filmowego uniwersum Barbie ma spory potencjał.

W niedawnym wywiadzie dla Time Margot Robbie również przyznała, że teraz "Barbie" może pójść różnymi ścieżkami. Ryan Gosling też nie miałby niczego przeciwko ponownemu zagraniu Kena, o czym mówił w wywiadzie dla ET.

trwa ładowanie posta...

O czy mogłaby być druga część "Barbie"?

Oczywiście nikt nie chce jeszcze informować o przyszłości tego uniwersum, bo wszyscy skupiają się na premierze, ale nie da się ukryć, że twórcy nie powiedzieli jeszcze "nie" drugiej części "Barbie". Wręcz przeciwnie, przekonują nas, że są na to spore szanse. Biorąc pod uwagę bardzo pozytywne recenzje "Barbie" i hype na tę produkcję, możemy być naprawdę dobrej myśli.

O czym miałaby być druga część "Barbie"? Możliwości jest wiele. Twórcy mogliby się skupić na poszczególnych lalkach - nie trudno wyobrazić sobie chociażby film, który byłby poświęcony Kenowi. Może powstałaby produkcja, która opowiadałaby o transpłciowej albo niebinarnej lalce Barbie?

Barbie I Oficjalny zwiastun #3 PL

Źródło: New Yorker, ET, Vogue Teen, Time

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3