lifestyle
Sławomir Mentzen zachęca do pracy po 60 godz. tygodniowo. Młodzi powinni pracować i spać
Wegetariańskie nuggetsy, Veggetsy w KFC

Veggetsy. Wegetariańskie nuggetsy dostępne w KFC. Jak smakują? [RECENZJA]

Źródło zdjęć: © Własne red. Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.09.2022 09:00

Veggetsy, czyli wegetariańskie nuggetsy, są już dostępne w każdej restauracji KFC. w Polsce Jak teraz smakują? Ile to kosztuje?

bGlKneAz

Wiosną wybrałem się do jednej z testowych restauracji KFC  i sprawdziłem, jak wtedy smakowały Veggetsy, które nie były jeszcze dostępne w innych lokalizacjach. Teraz można je kupić już w całej Polsce. Czy po przejściu testów ich smak się zmienił? Czy warto wybrać się do KFC na wegetariański posiłek?

Jak smakują Veggetsy?

Wegetariańskie nuggetsy, Veggetsy, w KFC
Wegetariańskie nuggetsy, Veggetsy, w KFC (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Wegetariańskie nuggetsy są już dostępne w każdej restauracji KFC w Polsce. Tak jak pisałem wiosną, to nadal lepszy wybór, niż tzw. "bobki królika", czyli falafele dostępne w McDonald’s. Och, one były fatalne.

bGlKneAB

A Veggetsy? No cóż. Zaznaczę, że w Krakowie byłem jednym z pierwszych klientów tego dnia i najpewniej dostałem najświeższą możliwą porcję. Tym razem do restauracji udałem się około 14. I jak? Mój posiłek różnił się od tego sprzed paru mieięcy.

Moim zdaniem wegetariańskie nuggetsy w KFC są zauważalnie bardziej słone i tłuste. Wcześniej może i były lekko suchawe, ale dzięki temu idealnie pasowały do sosów.

Wegetariańskie nuggetsy, Veggetsy, w KFC
Wegetariańskie nuggetsy, Veggetsy, w KFC (Oliwier Nytko , Własne red. Vibez)

Nadal zachował się papkowaty smak, który przypomina poniekąd kurze mięso, co jest na plus. Można to tratować jako zamiennik nuggetsów.

Nie jest zaskakująco, nie jest specjalnie - ot, fajny zamiennik. Mimo to plus dla sieci KFC. Pokazali, że można zrobić dobry roślinny produkt.

bGlKneAD

Veggets w KFC. Jaka cena?

I jeszcze kilka słów o cenie. Jest kiepsko, ale przynajmniej jest więcej opcji niż wynikało to ostatniego przecieku:

 • 3 KFC Veggets + sos: 8,99 zł;
 • 6 KFC Veggets + sos: 14,99 zł;
 • 9 KFC Veggets + 2x sos: 19,99 zł;
 • 15 KFC Veggets + 3x sos: 33,99 zł;
 • Powiększenie: 5,99 zł.

Trzy małe nuggetsy za 9 zł? Ała.

bGlKneAJ

Wartości odżywcze? Skład?

W tym momencie na stronie KFC nie są dostępne wartości kaloryczne, jak i skład plant-based nuggets. Czekam na odpowiedź Armrestu w tej sprawie.

Wegetariańskie nuggetsy, Veggetsy, w KFC
Wegetariańskie nuggetsy, Veggetsy, w KFC (Materiały własne red. Vibez)

A co z tym że jest to produkt wegetariański, a nie wegański? O to też zapytałem Armrest. Poczekamy, zobaczymy. Pamiętajcie, że KFC i np. Burger King to jedna firma-matka. Dochodziły do nas sygnały, że ich "bezmięsne" rprodukty były smażone na tym samym oleju, co mięsne burgery.

bGlKneAK

Warto spróbować KFC Veggets?

Jak wszystkiego w życiu - moim zdaniem - warto. Pomimo tego, że wydaje mi się, iż popsuły się minimalnie od wiosennych testów, Veggets w KFC to interesująca propozycja. Może i nie jest wegańska, ale chociaż bezmięsna. I jak widać, McDonald’s znowu pozostaje w ogonie. Dobra robota KFC.

Co o tym myślisz?
 • serduszko
 • ogień
 • uśmiech
 • smutek
 • złość
 • kupka
Komentarze (0)
arrow
Grzybobranie. Groźna moda na jedzenie trujących muchomorów