lifestyle
Dał 13-latkowi starą Nokię zamiast smartfona. Ekspert: Ryzykowne
Popeyes wchodzi do Polski w 2023 roku

Popeyes wchodzi do Polski. Rozgromi KFC? Plany sieci z Louisiany

Źródło zdjęć: © Facebook, Kolaż: Vibez, Popeyes
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.12.2022 14:30

Popeyes wchodzi do Polski w 2023 roku! Sieci fast foodów oparta na kuchni z Louisiany ma mieć huczny debiut, który w Polsce może przeszkodzić KFC. Kto za tym stoi? I co zjemy w restauracjach sieci Popeyes?

Miejcie na uwadze, że sieć restauracji Popeyes to fast food. Tego typu jedzenie nie jest najzdrowszą formą odżywiania się. Szok, co? W umiarkowanych ilościach, nie będzie on szkodliwy dla was. Jeżeli stołujecie się w KFC, McDonald’s czy zaraz w takim Popeyes, to patrzcie na kalorie.

Popeyes wchodzi do Polski w 2023 roku

To już oficjalne. Jak podaje portal "PRNewswire", Popeyes wejdzie do Polski, jak i do Czech w 2023 roku. Firmy Restaurant Brands International i McWin miały nabyć prawa do rozwoju m.in. marki Popeyes w krajach Europy Środkowo-Zachodniej. Jakby tego było mało. McWin ma teraz rozszerzyć Burger Kinga także u nas. Jest to ciekawe, gdyż Burger King jest obecnie marką ArmRestu, który także zarządza KFC.

Niedawno powstało oficjalne konto sieci Popeyes w Polsce na Facebooku, gdzie dowiadujemy się, że Popeyes będzie dostępny u nas od 2023 roku:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

- Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć ten kamień milowy we współpracy z firmą McWin i jesteśmy pewni, że jej duże doświadczenie w rozwijaniu biznesu przełoży się na udaną ekspansję naszych kultowych marek w Europie Wschodniej. Ogłoszenie to podkreśla nasze zaangażowanie w obsługę większej liczby gości dzięki naszej kultowej, grillowanej w ogniu kanapce Whopper® i naszemu kurczakowi w stylu luizjańskim, wśród innych ulubionych potraw - powiedział cytowany w informacji prasowej David Shear, prezes International of Restaurant Brands International Inc, spółki macierzystej Burger King i Popeyes.

Co warte zauważenia, szefem marketingu Popeyes w Polsce i w Czechach został były dyrektor marketingu sieci Pasibus Jakub Aleksandrowicz. To może być ciekawe, bo jego poprzednia firma miała bardzo charakterystyczny przekaz marketingowy, który pozwolił sieci trafić do w miarę umiarkowanego mainstreamu w Polsce. Marka planuje otworzyć 600 restauracji w ciągu 10 lat.

Popeyes może mieć ciekawe menu i ceny

Weźmy za przykład Popeyes z Wielkiej Brytanii, gdzie sieć funkcjonuje od dłuższej chwili. Menu jest bardzo standardowe dla sieci z Louisiany: kurczak, kurczak i… vege! Tak, w ofercie jest dostępna nawet vege kanapka z kotletem z fasoli:

Menu Popeyes w Wielkiej Brytanii
Menu Popeyes w Wielkiej Brytanii (Popeyes)

A poza tym, to sporo kurczaka w najróżniejszych formach i jakieś słodkości.

Menu Popeyes w Wielkiej Brytanii
Menu Popeyes w Wielkiej Brytanii (Popeyes)

Ceny mogą być wyższe, aniżeli w KFC. Dla przykładu, najtańsza kanapka w Wielkiej Brytanii w Popeyes, The Chicken Sandwich Solo, kosztuje 5,50 funta. Zinger z KFC to wydatek 3,99 funtów. Vegański burger z KFC to 3,99 GBP, a "Creole Red Bean Vegan Sandwich Solo" to 6,50 GBP.

Nie będzie tanio, ale może będzie inaczej, aniżeli we wszystkich fast foodach, do których przyzwyczaiły nas zagraniczne firmy?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Lucky Girl Syndrome opanowało TikToka. Przepis na szczęście?