trendy
"Young Ekosia" zasuwa po Radomiu. Hołd dla znanej raperki
Tiktokerzy pomylili UFO z satelitami

Użytkownicy TikToka wpadli w panikę. Pomylili płonące satelity z inwazją UFO

Źródło zdjęć: © TikTok, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.02.2022 14:01

Nie od dziś wiadomo, że TikTok nie jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Niektórzy twórcy i twórczynie zauważyli "dziwny obiekt" na nocnym niebie i zaczęli siać panikę. Okazało się, że wyjaśnienie zagadki jest całkowicie przyziemne.

Wyobraź sobie, że jest noc, a ty nadal nie śpisz. Przeglądasz fotki i filmy znajomych na Instagramie. W pewnym momencie spoglądasz przez okno, aby poczuć natchnienie od gwiazd. Tymczasem tam, zamiast swojej ulubionej konstelacji, widzisz kule światła przecinające nocne niebo. Jaki jest z tego wniosek? Ziemię zaatakowali obcy.

Zjawisko zaobserwowali mieszkańcy Cabo San Lucas nad Zatoką Kalifornijską. Kule światła uchwyciła na kamerze tiktokerka @nickybeezer, a film wygenerował ponad 8,5 miliona wyświetleń. Trzeba przyznać, że materiał wygląda naprawdę spektakularnie i nic dziwnego, że świadkowie byli mocno zaniepokojeni. - Co to jest, do cholery? - słychać w tle nagrania.

Inwazja UFO czy satelity?
Inwazja UFO czy satelity? (TikTok)
Inwazja UFO czy satelity?
Inwazja UFO czy satelity? (TikTok)

Użytkownicy TikToka próbują wyjaśnić niezwykłe zjawisko

Sekcja komentarzy pod viralowym tiktokiem zaroiła się od nieprawdopodobnych teorii, tłumaczących, czym mogły być kule światła. "Rząd pewnie powie, że to balony meteorologiczne", "Zniknęła zasłona, którzy oddziela wymiar duchowy od naszego i teraz możecie zobaczyć inne rzeczy nie z tego świata", "Uspokójcie się, to Avengersi", "Mam nadzieję, że to obcy, którzy przybyli, aby nas wyzwolić".

Czym naprawdę były kule światła na niebie w Meksyku?

Do sprawy odniosła się Emily Calandrelli, inżynierka MIT. Kobieta stwierdziła, że kule światła są najprawdopodobniej satelitami Starlink Elona Muska. Emily sugeruje, że satelity mogły spaść na Ziemię w wyniku burzy słonecznej, która zakłóciła działanie elektroniki. Space X nie wystosowało oficjalnego komunikatu w stosunku do nagrań z kulami światła nad Meksykiem.

trwa ładowanie posta...

Źródło: New York Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Dyrektorka szkoły zwolniona. Wszystko przez nagiego "Dawida"