Elon Musk kupi Coca-Colę i McDonald's?

Elon Musk znów kręci twitterową karuzelą śmiechu. "Kupię Coca-Colę, żeby dodać do niej kokainę"

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Bartłomiej Jankowski,
28.04.2022 13:15

Elon Musk z wujowymi żartami w formie. 50-letni miliarder, który przed kilkoma dniami kupił Twittera, przechwala się, że mógłby kupić też Coca-Colę i McDonald's.

Twitterowa karuzela śmiechu Elona Muska chyba nigdy nie przestanie się kręcić. Jak być może pamiętacie, przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o śmieszkach miliardera z wojny w Ukrainie. Tak, Elon Musk wyzwał wtedy Władimira Putina na pojedynek, a my pytaliśmy, kogo śmieszą żarty o mordobiciu dwóch milionerów po pięćdziesiątce, kiedy w Ukrainie rozgrywa się wojna.

W ostatnich dniach Elon Musk też nie dawał o sobie zapomnieć. Wszystko za sprawą nowej, głośnej transakcji właściciela Tesli i SpaceX. 50-latek za 44 miliardy dolarów kupił sobie Twittera i tak, dalej pozostaje najbardziej majętnym człowiekiem na Ziemi.

Elon Musk chce kupić WSZYSTKO

Co jeszcze znalazło się na liście zakupów Elona Muska? W ostatnich wpisach, już po przyjęciu przez radę dyrektorów Twittera oferty miliardera, Elon Musk pochwalił się też innymi marzeniami. Jednym z nich byłoby kupno Coca-Coli.

"Następny krok: Kupię Coca-Colę, by znów dodać do niej kokainę" - napisał na Twitterze biznesmen.

trwa ładowanie posta...

50-latek odniósł się tym tweetem do historii Coca-Coli, w której - jak wiadomo - znajdowała się oryginalnie esencja z liści koki. Była ona jednym ze składników coli do 1929 roku. Czy to żart? Być może, choć przypomnijmy, że kilka lat temu Elon Musk tak samo żartował z przejęcia Twittera. Z tą różnicą może, że koncern Coca-Cola faktycznie mógłby być poza zasięgiem jego możliwości - majątek Muska szacowany na 253 miliardy dolarów nie wystarczyłby, by kupić Coca-Colę, którą wyceniono na 284 miliardy dolarów.

Ale to nie koniec żartów. Mężczyzna dodał też grafikę z fejkowym tweetem głoszącym "Teraz kupię McDonald's i naprawię wszystkie maszyny do lodów", którą podpisał: "Słuchajcie, nie mogę czynić cudów". W podobnym tonie wypowiedział się też o planach transformacji Twittera. "Zróbmy z Twittera maksymalną zabawę" - napisał.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0